Przyjmij zaproszenie i zapisz się na 18.PKO Poznań Maraton

Kto jeszcze nie podjął decyzji o starcie, a ma "chrapkę" na 42 kilometry, niech nie zastanawia się zbyt długo i przyjmie zaproszenie organizatorów poznańskiego maratonu, by wspólnie z nimi świętować 18-ste urodziny imprezy. Swoją obecność potwierdziło już ponad 2600 zawodników, w tym zwycięzca tegorocznej edycji półmaratonu Marcin Chabowski oraz zwycięzca 16. edycji maratonu Emil Dobrowolski.

Skoro urodziny, to i prezenty! Organizatorzy szykują garść atrakcji, a ich dzisiejsza zapowiedź niech będzie zachętą dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o starcie w jesiennych zawodach. Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma m.in. profesjonalną koszulkę biegową marki 4F, worek z layoutem imprezy, imienny numer startowy, chip oraz upominki od Sponsorów.

koszulki Poznań Maratonkoszulki Poznań Maraton [materiały organizatora]

Każdy zawodnik stanie też przed szansą wygrania jednej z kilkunastu nagród. Wystarczy zapisać się na maraton, ukończyć bieg i jak to bywa w losowaniach mieć odrobinę szczęścia.

Wśród wszystkich uczestników wylosujemy 10 nagród pieniężnych o wartości 1000 zł każda, 3 vouchery po 500 zł na zakup sprzętu sportowego w sklepach naszego Sponsora, marki 4F. Będzie też szansa wygrania weekendu w jednym z europejskich hoteli sieci Sheraton – mówi Zbigniew Madoński Dyrektor POSiR”.

Tak jak w latach poprzednich centrum maratońskich wydarzeń mieścić się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a zawodnicy do pokonania będą mieli jedną ponad 42 km pętlę. Trasa uległa nieznacznej modyfikacji. Organizatorzy dokonali kilku drobnych korekt, które mają pomóc biegaczom w osiągnięciu jeszcze lepszych wyników. Szczegółowy przebieg trasy można zobaczyć na stronie organizatora.

mapa Poznań Maratonumapa Poznań Maratonu [materiały organizatora]

profil trasy Poznań Maratonuprofil trasy Poznań Maratonu [materiały organizatora]

Maraton odbędzie się 15 października. Zapisy przyjmowane są do 14 października za
pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej Poznań Maratonu.


Wysokość opłaty uzależniona jest od terminu zapisu i przy zgłoszeniach:

  • do 25 września opłata wynosi – 100 zł
  • od 26 września do 12 października – opłata wyniesie 150 zł
  • w dniach 13 i 14 października – opłata wyniesie 200 zł

Dla biegaczy, którzy ukończyli tegoroczną edycję poznańskiego półmaratonu organizatorzy przewidzieli rabat w wysokości 20% od każdej z w/w kwot.

Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.