18.PKO Poznań Maraton - jeszcze szybsza trasa!

Po kilkuletniej wędrówce różnymi ulicami Stolicy Wielkopolski, trasa poznańskiego maratonu osiągnęła poziom upragnionej dla biegaczy stabilizacji.

Odkąd Maraton zagościł na Międzynarodowych Targach Poznańskich, a trasę biegu wyznacza jedna 42 km pętla, wszelkie wprowadzane zmiany mają charakter kosmetyczny. Są „dopieszczaniem” i szlifowaniem ukształtowanej już wcześniej formy, a nie gwałtowną rewolucją. Trasa przeszła niewielki „face lifting”, mający zwiększyć komfort biegaczy i pozwolić im uzyskać jeszcze lepsze wyniki na mecie.

O jakich korektach mowa?

mapa 18.PKO Poznań Maratonumapa 18.PKO Poznań Maratonu [materiały organizatora]

Pierwsza, już na 5 kilometrze, jeszcze na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bułgarską, nawrót na wysokości ulicy Cmentarnej. Dalej, bez zmian, aż do połowy dystansu, kiedy to zawodnicy wbiegną w prawobrzeżną część miasta.

I tutaj druga zmiana, która nie tylko powinna oddać biegaczom kilka cennych dla nich sekund, ale też przynieść większy oddech mieszkańcom Rataj i okolic.

Z mapy trasy zniknęła całkowicie ulica Kurlandzka, a Inflandzka pozostała tylko w niewielkim jej fragmencie, wskutek czego zniknął blisko 400 metrowy podbieg.

Pozostał jeszcze jeden, na 35 kilometrze, po pokonaniu którego na zawodników czekać będzie kolejne udogodnienie. Z trasy wypadły ulice: Marcelińska, Wałbrzyska i Ptasia, tym samym wyeliminowano kilka zakrętów, które w poprzedniej edycji zawodnicy pokonywali obiegając osiedle na Marcelinie.

Ostatnie kilometry, to długa prosta na ul. Grunwaldzkiej i finisz na Placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

profil trasy 18. PKO Poznań Maratonprofil trasy 18. PKO Poznań Maraton [materiały organizatora]

Szczegółowy przebieg trasy znajduje się na stronie: www.marathon.poznan.pl.

18.PKO Poznań Maraton pobiegnie 15 października. Zapisy przyjmowane będą do 14 października lub do osiągnięcia maksymalnego limitu zgłoszeń, czyli 8000. Wspólnie z biegaczami dystans 42,195 km pokonywać będą zawodnicy na wózkach.

Sponsorem Tytularnym maratonu jest PKO Bank Polski. Impreza odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania – Jacka Jaśkowiaka.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.