Najszczęśliwsze 5 km na świecie wraca do Warszawy 25 czerwca!

Do Polski bieg przywędrował zza oceanu włączając nasz kraj w wielkie przedsięwzięcie zrzeszające blisko 300 lokalizacji na całym świecie. Zdobył serca Polaków już od pierwszej edycji i przez trzy lata obecności zgromadził już w kraju 47 tysięcy uczestników.

To bieg inny niż wszystkie. Naprawdę inny. Na trasie spotkać można uśmiechnięte matki z wózkami, ojców z umorusanymi dziećmi na baranach, roztańczone grupy młodzieży, a nawet… jednorożce. Na wszystkich, co kilometr czekają stacje z kolorowym proszkiem i jedna wyjątkowa stacja z pianą. Na mecie: eksplozja kolorów, wspólny okrzyk radości i impreza – to The Color Run by Skittles – kolorowy bieg, określany też jako „najszczęśliwsze 5 km na świecie”.

Zasady są proste: nikt tu się nie ściga, nikt nie mierzy czasu, uczestnicy rywalizują jedynie o to, kto dotrze do mety najbardziej pokolorowany. Proszek, którym obsypywani są zawodnicy, jest w pełni naturalny, dlatego wystartować może tu naprawdę każdy – również osoby na wózkach. Jak podkreślają organizatorzy, połowa uczestników wcześniej nie miała odwagi pokonać dystansu 5 km, a na The Color Run każdy z nich zrobił to z uśmiechem na twarzy. To wydarzenie, w którym pobiec mogą wspólnie: mama ultramaratonka, tata triathlonista i ich pociecha, która na normalnych zawodach przygląda się z podziwem mijającym ją zawodnikom. Tak, w tym biegu mogą wystartować dzieci – te poniżej 10 roku życia w The Color Run by Skittles biegną za darmo i stanowią 15 procent uczestników. I są wśród nich również kilkumiesięczne maluszki. Tak jak zresztą 60 i 70-latki – w tym roku bieg w Poznaniu ukończył 71-letni zawodnik.

W pierwszy wakacyjny weekend, 25 czerwca, The Color Run by Skittles pokoloruje Warszawę – tysiące szczęśliwych biegaczy opanuje błonia PGE Narodowego. Dołącz do nich! Zapisy cały czas trwają na thecolorrun.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.