Już 10 czerwca kolejna odsłona sztafety charytatywnej Elektrum Ekiden w Białymstoku!

Lubisz rywalizację drużynową? Zbierz szóstkę swoich znajomych i wystartujcie w sztafecie Electrum Ekiden. Drużyna musi pokonać łącznie dystans maratonu, czyli 42 km 195 m. Pierwsza osoba biegnie dystans 7,195 km, kolejne dwie - po 10 km każda, natomiast ostatnich trzech zawodników biegnie 5 km każdy. 7,195 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km +5 km daje nam właśnie pełny dystans maratoński.

Słowo ekiden z pochodzi z języka japońskiego (ekiden-ky?s?) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Biegi sztafetowe Ekiden są niezwykle popularne na całym świecie, zwłaszcza w: Japonii, Australii, Holandii, Belgii, Niemczech, Francji czy Stanach Zjednoczonych. Nazwa tego maratonu-sztafety pochodzi od japońskiego systemu transportowego i pocztowego, przebiegającego wzdłuż szlaku T?kaid?. Powstał on w XVII w. pomiędzy miastami Edo (obecnie Tokio) i Kioto, oddalonymi od siebie o ok. 500 km. System umożliwiał szybką komunikację m.in. dzięki wymianie koni na kolejnych stacjach (eki).

Sztafeta maratońska w Białymstoku rozwija się bardzo dynamicznie. W pierwszej edycji, w 2015 roku w zawodach wzięło udział 139 drużyn (834 osób), a w 2016 już 181 zespołów (1086 osób).

Startując w Electrum Ekiden w Białymstoku, duma i honor może Cię przepełniać nie tylko z powodu samego startu. Biorąc udział w sztafecie pomagasz Fundacji „Pomóż Im” – Hospicjum dla Dzieci. Część z opłat startowych jest przeznaczana na potrzeby Hospicjum dla Dzieci. W ciągu dwóch edycji dzięki sztafecie Elektrum Ekiden 50.000 zł trafiło na konto potrzebujących dzieciaków. 

Elektrum Ekiden Białystok

ELEKTRUM EKIDEN MINI

W tym roku po raz pierwszy uruchomiliśmy zapisy na Electrum Ekiden Mini. Każda drużyna składa się z 4 osób. Mogą to być dziewczęta, mogą być chłopcy, mogą być drużyny mieszane. Nie ma też znaczenia wiek uczestników w zespole (o ile mieści się w przedziale 4-15 lat). Co to oznacza? Oznacza to, że w drużynie może biec czterolatek z piętnastolatkiem.

Podobnie jak w „dużej” sztafecie, celem nadrzędnym jest pomoc Hospicjum dla dzieci, dlatego 30% z każdej opłaty startowej przekazujemy na rzecz Fundacji „Pomóż Im”.

Dzieci pomagają dzieciom. Biegając. Z uśmiechem! Róbmy dobro!

Drogi Rodzicu, Opiekunie! Dziecko możesz zgłosić indywidualnie lub przez zgłoszenia zbiorowe. Polecamy zdecydowanie tę drugą opcję.

ZAPISZ DZIECKO lub DRUŻYNĘ

Do zobaczenia na starcie!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.