Bieg Lwa już w niedzielę!

Półmaraton, Pogoń za Lwem na 10,5km, Sztafety Pokoleń, Firmowa i Szkolna, Biegi Lwiątek dla najmłodszych, maraton spinningowy, Expo z ponad 40 strefami aktywności dla całych rodzin, koncert zespołu Foliba, pokazy drwali pod hasłem LION'S TROPHY, Zlot Food Tracków, tor offroad - takich atrakcji można spodziewać się w niedzielę, 21 maja w Tarnowie Podgórnym. Zapisy do biegów są już dawno zamknięte, ale warto pojawić się w Tarnowie Podgórnym w roli kibica, bo atrakcji na pewno nie zabraknie.

Szósta edycja Biegu Lwa z pewnością będzie rekordowa. Dzięki zwiększeniu limitów miejsc na wszystkie dystanse, w Tarnowie Podgórnym może pojawić się ponad 3000 osób – w tym blisko 800 dzieci. - W tym roku po raz pierwszy zawodnicy startujący w półmaratonie pobiegną na dwóch pętlach. W poprzednich edycjach mieliśmy trzy okrążenia, co stanowiło pewne ograniczenia. Teraz mogliśmy zwiększyć limit miejsc, bez obaw, że zmniejszy to komfort biegania – podkreśla Piotr Książkiewicz, dyrektor sportowy imprezy.

Głównym wydarzeniem sportowym będzie wspomniany bieg półmaratoński, w którym wystartują znakomici lekkoatleci. Patrząc na listę startową można spodziewać się, że szczególnie ciekawa będzie rywalizacja kobiet. Na linii startu staną znakomite Polki, multimedalistki krajowego czempionatu: Izabela Trzaskalska, Dominika Nowakowskai Izabela Parszczyńska oraz trzy zawodniczki z Kenii: Christine Moraa Oigo, Teresa Flavious Kwamboka i Betty Chepleting. Wśród panów, którzy zapowiedzieli start w Biegu Lwa najlepszymi rekordami życiowymi mogą pochwalić się Kenijczycy: Boniface Wambua Nduva, Henry Kemboi, Abel Kibet Rop, Benard Muinde Matheka oraz Etiopczyk: Mengistu Zelalem i Polacy – Artur Kern i Marek Kowalski.

Faworytką biegu jest Izabela Trzaskalska, która pod koniec kwietnia wypełniła minimum na dystansie maratońskim na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Londynie. - Zazwyczaj tak jest, że po maratonie przez około miesiąc trzyma się formę, więc jestem dobrej myśli. Co prawda do Tarnowa Podgórnego przyjeżdżam prosto z obozu w górach, więc trudno przewidzieć, jak będę się czuć. Dużo zależy też od pogody, bo wysoka temperatura na takim dystansie może mocno zweryfikować plany, ale nie ma co gdybać. Wszystko okaże się na trasie – mówi posiadaczka czwartego wyniki w historii Polski na dystansie półmaratonu – 1:11:33.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji zwycięstwo odnieśli Marcin Chabowski1:04:55 oraz wspomniana już Christine Moraa Oigo – 1:17:17.

Start biegu zaplanowany jest na godzinę 14:00. Wcześniej – od godziny 10:00 będą trwać zawody dla dzieci i młodzieży. Cały dochód z opłat startowych Biegu Lwiątek został przekazany na leczenie Huberta Przybylskiego z Tarnowa Podgórnego – chłopca, który urodził się z poczwórną wadą serca i dodatkowo cierpi na autyzm.

Tradycją jest, że w trakcie Biegu Lwa można przeżyć nie tylko sportowe emocje, ale także posłuchać muzyki. W tym roku, w trakcie zawodów – o godz. 15:15 na płycie stadionu Tarnovii, gdzie zorganizowana będzie meta, z głośników popłyną afrykańskie brzmienia zespołu Foliba. Artyści grający m.in. na bębnach będą pomagać biegaczom wykrzesać dodatkowe siły na finiszu, a kibiców zachęcać do zabawy.

Warto pojawić się w Tarnowie już rano, bo otwarcie Expo Lwa zaplanowane jest na godz. 8:30.

Impreza jest współfinansowana przez Urząd Gminy Tarnowo Podgórne. Szczegółowe informacje o Biegu Lwa znajdują się na stronie www.bieglwa.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Copyright © Agora SA