Michael Nowicki run Wisła

1145 kilometrowa trasa, wzdłuż pięknej, nieuregulowanej rzeki, w 12 dni. W takim właśnie czasie Michael Nowicki zamierza przebiec od źródeł Wisły na Baraniej Górze, aż do jej ujścia w Gdańsku. Dlaczego akurat dwanaście? - Bo chcę być najszybszym człowiekiem w historii, którzy przebiegł wzdłuż Wisły. Nie chcę, by ktoś pobił mój rekord - deklaruje Michael.

Michael nie będzie pierwszy. Rok temu ten sam dystans pokonali jego koledzy Alan Parsons i Andy Mossop – dwaj Brytyjczycy, mieszkający w Polsce, zakochani w Wiśle. Zrobili to w 26 dni. Bieg był częścią akcji „Run Wisła”, której celem była edukacja i ekologia – by Wisła była czystą, nie zaśmieconą rzeką.

Michael też ma bardzo ważny cel. Chce zebrać pieniądze na kosztowne operacje dla syna swojego przyjaciela. Adaś przyszedł na świat 12 września 2016 roku z bardzo dużą liczbą wad rozwojowych, a jedną z nich był brak kciuków u rączek. Operacje niezbędne dla prawidłowego rozwoju Adasia są możliwe, ale bardzo kosztowne. Rodzice chłopca zebrali już część potrzebnej kwoty, ale brakuje im jeszcze ponad  miliona złotych.

Michael Nowicki urodził się w Londynie, ale od niedawna mieszka z rodziną w Polsce. Na co dzień uczy języka angielskiego. Zaczął biegać w 2000 roku. Od tej pory wystartował w ponad 80 triatlonach oraz biegach długodystansowych – biegał i jednocześnie zwiedzał Europę. Podczas swojego projektu w 2012 roku przebiegł dystans z Londynu do Edynburga, pokonując trasę 724 kilometrów.

Michael Nowicki Wisła Run, bo tak nazywa się akcja, rozpocznie się 20 czerwca w Wiśle i zaplanowana jest na 12 dni. Michael zmierza biec około 10 godzin dziennie, by ostatniego dnia dobiec do Gdańska.  Pobiegnie przez Kraków, Sandomierz, Kazimierz Dolny, Warszawa, Płock i Toruń. Postępy Michaela będzie można śledzić w mediach społecznościowych. Wierzymy, że jego doświadczenie, silna osobowość i determinacja pozwolą mu osiągnąć cel, zebrać założoną kwotę i pomóc choremu Adasiowi.

Michael Nowicki Run WisłaMichael Nowicki Run Wisła [materiały organizatora]

Michael przygotowuje się do projektu, biegając niemal codziennie. Pływa by zregenerować mięśnie. Bierze też udział w imprezach biegowych w całej Polsce

Beko, jako Oficjalny Partner Niemożliwych Dokonań wspiera Michaela w jego szczytnej inicjatywie. Oprócz pomocy finansowej, Beko przekazało na licytację m.in. oryginalną koszulkę drużyny FC Barcelona, osobiście podpisaną przez wszystkich jej piłkarzy.