Już 7 maja startuje Wings for Life World Run

Już najbliższą niedzielę, w Poznaniu, Adam Małysz będzie gonił samochodem Tomasza Walerowicza oraz 6 tysięcy pozostałych uczestników Wings for Life.

W niedzielę 7 maja, tereny Jeziora Maltańskiego w Poznaniu zapełnią się pasjonatami biegania, którzy jednocześnie chcą czynić dobro i wspierać fundację Wings for Life. W tym roku lista startowa została zamknięta już w kwietniu. 6 tysięcy osób w Polsce postanowiło wesprzeć działalność fundacji. Opłaty startowe w całości zasilają badania nad rdzeniem kręgowym.

Przed oficjalną rozgrzewką, uczestnicy mają szansę spotkać ambasadorów biegu i dołączyć do ich drużyn. Bieg wystartuje o godzinie 13:00. Trzydzieści minut później, na trasę wyruszy Samochód Pościgowy, za którego kierownicą ponownie usiądzie Adam Małysz. Uczestnicy  będą biec, dopóki  samochód–meta ich nie „złapie”. Wyprzedzenie przez Samochód Pościgowy oznacza koniec biegu.

Adam Małysz, który wyznaczał uczestnikom metę swoim samochodem.Adam Małysz, który wyznaczał uczestnikom metę swoim samochodem. Media Wings for Life World Run

Po ukończeniu swojego biegu, zawodnicy wracają na miejsce startu, gdzie po otrzymaniu medalu mogą wspólnie kibicować najszybszym zawodnikom.

A jest komu kibicować! W tegorocznej edycji ponownie startuje Tomasz Walerowicz, zwycięzca z zeszłego roku, który pokonał  71,12 km.

Warto zaznaczyć, że w 2016 roku Polacy wygrali również w: Kanadzie, Holandii, Australii i Francji

Bartosz Olszewski, zwycięzca Wings for Life World RunBartosz Olszewski, zwycięzca Wings for Life World Run Marcin Kin

Wszyscy, którzy zarejestrowali się przed 13 marca otrzymają spersonalizowany numer, wraz ze swoim imieniem. W pakiecie startowym przygotowanym dla wszystkich uczestników znajduje się m.in. wysokiej jakości koszulka techniczna firmy PUMA.

Zapraszamy do drużyn  ambasadorów biegu. Pełna lista znajduje się na: teams.wingsforlifeworldrun.com

Nie jesteś zapisany na bieg?

Nie szkodzi. Możesz pobiec z aplikacją na telefon. Aplikacja wystartuje równocześnie z rzeczywistymi biegami, a użytkowników gonić będzie wirtualny samochód. Możesz stać się częścią tego wydarzenia niezależnie od lokalizacji, pobiec na własnej trasie, dokładnie w tym samym czasie, co reszta świata i znaleźć swoje nazwisko w globalnym rankingu Selfie Runnerów.

Aplikacja „Wings for Life World Run”  jest dostępna w Google Play i App Store. Jest darmowa, niemniej jest możliwość wpłat na fundację Wings of Life, do czego gorąco zachęcamy.

W dniu biegu możesz pobiec na własnej trasie, dokładnie w tym samym czasie co reszta świata i znaleźć swoje nazwisko w globalnym rankingu Selfie Runnerów.

Zapraszamy również do kibicowania w Poznaniu lub oglądania transmisji w Internecie i telewizji. Bieg transmitować będzie TVN24.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.