Zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk już 3 kwietnia!

AmberExpo Półmaraton Gdańsk, największy gdański bieg uliczny, w tym roku odbędzie się już po raz czwarty. Start w zawodach dla wielu biegaczy będzie zakończeniem sezonu, gdyż tegoroczna edycja odbędzie się 5 listopada. Zapisy na imprezę ruszają już w najbliższy poniedziałek, 3 kwietnia o godzinie 12:00. Na zawodników półmaratonu czeka 5000 miejsc na liście startowej.

W tym roku ponownie imprezą towarzyszącą będzie Bieg na Piątkę (na dystansie 5 km). Na tę imprezę organizatorzy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska, przygotują 1000 dodatkowych pakietów startowych. W ramach Biegu na Piątkę rozegrana zostanie dodatkowa klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka.

Start obu dystansów odbędzie się w tym samym momencie i w tym samym miejscu. Początkowo zawodnicy wspólnie przebiegną ulicą Żaglową, by po kilkudziesięciu metrach rozbiec się w przeciwnych kierunkach. Trasa półmaratonu skręci w kierunku centrum Gdańska, a trasa Biegu na Piątkę w kierunku Nowego Portu.

AmberExpo Półmaraton Gdańsk to biegowe święto na ulicach Gdańska, w którym
rokrocznie startuje tysiące zawodników. Jesteśmy dumni, że już po raz czwarty możemy zorganizować tę imprezę. Cieszymy się również, że bieg na dystansie pięciu kilometrów został doceniony przez zawodników i w zbliżającym się sezonie również odbędzie się rywalizacja na tym dystansie, w ramach którego odbędzie się dodatkowa klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka” – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor zawodów.

AmberExpo Półmaraton GdańskAmberExpo Półmaraton Gdańsk fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

Start obu dystansów zostanie zlokalizowany w centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo. Atestowana trasa o dystansie 21,0975 km, przebiegająca przez główne arterie miasta, będzie widowiskowa zarówno dla biegaczy jak i dla kibiców. Przebieg trasy nie zmieni się w odniesieniu do lat poprzednich, co pozwoli zawodnikom porównać swoje wyniki rok do roku. Niemal płaski profil trasy powoduje, że jest ona szybka. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy. Trasa Biegu na Piątkę będzie również atestowana.

Meta półmaratonu, jak i Biegu na Piątkę, zostanie zlokalizowana w jednym z najnowocześniejszych w Europie centrów wystawienniczo-kongresowych, czyli w hali
AmberExpo. To tutaj znajdować się będzie centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. W tym miejscu dzięki telebimowi kibice będą mogli obserwować cały przebieg wyścigu i jak co roku, zupełnie nieodpłatnie, najmłodsi będą mogli wybawić się w strefie dziecka.

Zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk oraz na Bieg na Piątkę rozpoczną się w
poniedziałek 3 kwietnia o godzinie 12:00 na oficjalnej stronie zawodów
www.polmaratongdansk.pl.