Sylwia Nowak, Edyta Litwiniuk i Grzegorz Łapanowski na starcie!

Już w najbliższą sobotę, 11 marca odbędzie się siódma edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Jak co roku, obok kilkuset amatorów, strażaków oraz najlepszych specjalistów biegania po schodach na świecie, na zawodach pojawią się też polskie gwiazdy i osobowości medialne. Tym razem wyzwanie podjęli: Sylwia Nowak, Edyta Litwiniuk i Grzegorz Łapanowski.

Udział znanych osób w Biegu Na Szczyt Rondo 1 jest już tradycją. W przeszłości na 37. piętro warszawskiego biurowca wbiegli m.in.: Karolina Gorczyca, Beata Sadowska, Paulina Sykut-Jeżyna, Tomasz Sianecki, Marek Kacprzak czy Waldemar Błaszczyk. Wszyscy oni, poprzez swój udział w zawodach, pomogli zebrać środki na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Bieg Na Szczyt Rondo 1, 12.03.2016 WarszawaBieg Na Szczyt Rondo 1, 12.03.2016 Warszawa fot: www.sportografia.pl

Podobnie będzie i tym razem. Za każdy z 836 schodów pokonanych przez uczestnika VIP, organizator wydarzenia przekaże 1 zł na rzecz Stowarzyszenia. Wyzwania podjęli się:

Sylwia Nowak – aktorka i piosenkarka;
Edyta Litwiniuk – redaktor naczelna magazynu SHAPE, była reprezentantka Polski w lekkoatletyce;
Grzegorz Łapanowski – ekspert kulinarny, znany m.in. z programu Top Chef.

 

Edyta Litwiniuk ambitnie trenuje, a swoimi przygotowaniami dzieli się czasem w mediach społecznościowych. Dla Sylwii Nowak, start w Biegu Na Szczyt Rondo 1 będzie natomiast powrotem na „stare śmieci”:

- Za czasów mojej pracy korporacyjnej przez kilka lat pracowałam w budynku Rondo 1. Jak tylko dostałam propozycję udziału w biegu, bardzo się ucieszyłam, że mogę wrócić do tego miejsca i to w tak szczytnym celu! Jestem niesamowicie podekscytowana, że mogę podjąć wyzwanie i tym razem pokonać tę wysokość po schodach, a nie luksusową, przeszkloną windą. Jednak najważniejsze jest to, że swoim startem mogę dołożyć cegiełkę na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce – mówi przed startem.

Bieg Na Szczyt Rondo 1, 12.03.2016 WarszawaBieg Na Szczyt Rondo 1, 12.03.2016 Warszawa fot: www.sportografia.pl / VTO?JNZ5U6p@m:wt$l31-nO[1

Niewiele brakowało, a Grzegorz Łapanowski miałby okazję do rewanżu z Krzysztofem Wieszczkiem za ich zmagania w jednej z edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Aktor musiał jednak w ostatniej chwili odwołać swój udział w zawodach. Mimo to, Grzegorz planuje nadać swojemu startowi dodatkowy „smaczek”, startując w specjalnym przebraniu. Jakim? Dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 organizowany jest nieprzerwanie od 2011 roku. Ostatnia edycja imprezy miała rangę Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach, przyznaną przez Towerrunning World Association. Mistrzem Starego Kontynentu został Niemiec, Christian Riedl, który wyprzedził polskiego specjalistę w tej dyscyplinie, Piotra Łobodzińskiego. 11 marca zmierzą się ze sobą ponownie. Wśród kobiet tytułu sprzed roku bronić będzie Polka, Anna Ficner.

Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl.