Bieg Firmowy. Pobiegnij z kolegami z pracy i pomóż dzieciom

Wielkimi krokami zbliża się 5. jubileuszowa edycja Biegu Firmowego organizowana przez Fundację Everest. Charytatywna sztafeta z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie. W Biegu biorą udział 5-osobowe drużyny złożone z pracowników firm. Dystans do pokonania dla każdego zawodnika wynosi 5 km. Cel jak co roku jest szczytny - biegacze swoim udziałem w imprezie wspierają niepełnosprawne dzieci.

Tegoroczny Bieg Firmowy we Wrocławiu odbędzie się 20 maja na Stadionie Olimpijskim, natomiast w Warszawie 10 czerwca w Parku Kultury w Powsinie.

Fundacja, która jest organizatorem wydarzenia każdego roku zwiększa limit zawodników. Tak będzie i tym razem – W tym roku obchodzimy jubileuszową 5. Edycję Biegu Firmowego.  W związku z tym przygotowaliśmy 5 555 miejsc startowych we Wrocławiu i 2 555 miejsc w Warszawie. Prognozujemy, że pobijemy kolejne rekordy frekwencji. – mówi Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

W tym roku dochód z biegów przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację czwórki nowych podopiecznych Fundacji. We Wrocławiu pracownicy firm biegną dla dwóch chłopców – 3-letniego Doriana cierpiącego na bardzo rzadką wadę genetyczną oraz 3-letniego Krzysia chorego na dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę. W Warszawie natomiast biegacze swoim udziałem wesprą 3-letnią Lidię cierpiącą na rzadki zespół wad genetycznych oraz 8-letnią Maję również chorą na dziecięce porażenie mózgowe. Wszystkie dzieci wymagają stałej opieki specjalistów. Fundacja Everest pomoże pokryć koszty związane z leczeniem i rehabilitacją dzieci, które znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Ideą biegu, poza wsparciem finansowym niepełnosprawnych dzieci, jest także integracja pracowników w ramach firm i branż oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dystans - jak przekonują organizatorzy - jest osiągalny dla każdego, a dla osób chcących się przygotować z początkiem kwietnia ruszają darmowe treningi, które z pewnością pomogą uzyskać właściwą formę.

Bieg FirmowyBieg Firmowy Bieg Firmowy

Nieprzerwanie od I edycji Złotym Sponsorem Biegu Firmowego jest firma KRUK S.A.

- Cieszymy się, że możemy wspierać i uczestniczyć w tak wspaniałym charytatywnym wydarzeniu jak Bieg Firmowy. Pomagamy w tym szczytnym celu od samego początku. Co roku w tym niezwykłym przedsięwzięciu licznie biorą udział pracownicy naszej firmy, dzięki czemu możemy ich nie tylko zintegrować, ale również zachęcić do prowadzenia zdrowego trybu życia. – mówi Iwona Słomska, członek Zarządu KRUK S.A.

Dla uczestników Biegu Firmowego będzie również przygotowana strefa welness, w której każdy będzie miał możliwość zrelaksowania się po biegu i ciężkim tygodniu pracy. Będzie można również zobaczyć zmagania najmłodszych, którzy swoich sił spróbują w Biegu Krasnala - nieodłącznym elemencie każdej edycji Biegu Firmowego. 

Rejestracji na bieg można dokonać poprzez formularz na stronie www.biegfirmowy.pl

Koszt rejestracji całej drużyny do 10 marca 325zł netto, później cena wzrasta do 350zł netto.

Sponsorzy Biegu Firmowego we Wrocławiu: KRUK S.A. – Sponsor Złoty; 3M Polska i Unit4 Polska – Sponsorzy Srebrni