Red Bull Bieg Zbójników. Daj się zaskoczyć na biegówkach

Ruszyła rejestracja do startu w zbójeckim biegu narciarskim na szczyt Jankulakowskiego Wierchu. W zawodach Red Bull Bieg Zbójników, które odbędą się 25 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, mogą wziąć udział wszyscy - profesjonaliści, amatorzy, a także zupełni nowicjusze. W ubiegłym roku najstarszy zawodnik, który podjął zimowe wyzwanie miał 66 lat, do mety dotarły także osoby, które zaledwie dzień wcześniej założyły biegówki na nogi!

Jedną z takich osób był nasz redaktor Damian Bąbol, który na metę dotarł...ostatni! Ale organizatorzy i kibice zgotowali mu niesamowitą owację na mecie!

W swojej relacji z biegu pisał tak:

"Problemy pojawiły się, kiedy doczłapaliśmy się na szczyt Kotelnicy Białczańskiej. Tam zaczynał się prawdziwy wyścig. Zamiast pionowej ściany, czekało na nas więcej płaskich odcinków i zjazdów, na których liczyła się wyłącznie technika.

„Zjedziemy i będziemy dobrze.” - tak pewnie powiedziałby na naszym miejscu pisarz Narożny w „Jak to się robi?”. - Może zrezygnować? - pomyślał Damian, kiedy po wskoczeniu w tory, na pierwszym zjeździe rozpędził się do 30 km/h. - Ja na pana miejscu bym nie rezygnował. Czym pan ryzykuje? Czego się bać? Co się może panu w śniegu stać? Miękkie to, białe. Ruszaj pan! Dalej, jazda! - genialny monolog mistrza Himilsbacha rozwiał wszelkie wątpliwości."

CAŁA RELACJA DOSTĘPNA JEST TUTAJ

Damian i Bartek przed startem w Red Bull Biegu ZbójnikówDamian i Bartek przed startem w Red Bull Biegu Zbójników Damian i Bartek przed startem w Red Bull Biegu Zbójników

Jak mówi dyrektor sportowa zawodów Anna Guzik, Red Bull Bieg Zbójników to niecodzienne wyzwanie, ale też okazja do dobrej zabawy - „W naszym biegu nie ma przegranych, a satysfakcja towarzysząca osiągnięciu mety jest ogromna. Jak wielką frajdę daje przełamanie własnych barier i pokonanie słabości wiedzą Ci, którzy podjęli już wyzwanie Zbójnika i dali się porwać przygodzie z biegówkami!”

Red Bull Bieg Zbójników. Daj się zaskoczyć na biegówkachRed Bull Bieg Zbójników. Daj się zaskoczyć na biegówkach Red Bull Content Pool fot. Łukasz Nazdraczew

Licząca 8,2 kilometrów trasa urozmaicona będzie przeszkodami, przy których pokonywaniu przyda się nieco zbójeckiego sprytu. Na dotarcie do mety zawodnicy będą mieli aż dwie godziny, choć jak pokazują minione lata, najszybszym biegaczom wspinaczka zajmie mniej niż 30 minut.

Red Bull Bieg Zbójników. Daj się zaskoczyć na biegówkachRed Bull Bieg Zbójników. Daj się zaskoczyć na biegówkach Red Bull Content Pool fot. Łukasz Nazdraczew

Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy, w którym znajdą się czapki Odlo z limitowanej serii Red Bull Bieg Zbójników, chusty techniczne Viking, pamiątkowe numery startowe, kupon na ciepły posiłek oraz voucher umożliwiający startującym udział w konkursie kreatywnym, w którym główną nagrodą będzie zegarek Suunto.

Na najlepszych na szczycie czekały będą trofea i atrakcyjne nagrody ufundowane przez marki: Salomon, Thule, Odlo, Viking, Suunto i GoPro. W biegu mogą wystartować osoby, które ukończyły 16 lat. Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: http://www.redbull.pl/biegzbojnikow

Opłata startowa:

  • 30 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego do 31.01.2017
  • 40 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego do 23.02.2017
    (do godziny 14.00)
  • 50 zł przy rejestracji i wpłacie wpisowego w biurze zawodów zlokalizowanym w Karczmie na Jankulakowskim Wierchu w dniu 25.02.2017 (w godzinach 8.00  10.00)

 

IV EDYCJA RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW

Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska

25 lutego 2017 - start zawodów godzina 12:00

Więcej informacji na stronach:

redbull.pl/biegzbojnikow

facebook.com