Garmin Ultra Race ponownie zawita w Góry Stołowe!

Po dobrym przyjęciu debiutanckiej edycji Garmin Ultra Race zawody ponownie odbędą się w Górach Stołowych! Termin przyszłorocznej edycji to 16 i 17 września 2017 r. Start i meta, podobnie jak w tym roku, zlokalizowane będą nad zalewem w Radkowie. Zapisy na GUR 2017 zostaną uruchomione 1 lutego 2017 r., o godzinie 12:00.

Garmin Ultra Race to biegi na trzech dystansach. Zawodnicy ponownie będą mogli zmierzyć się z trasą o długości 53 km, biegnącą między innymi w okolicach formacji Skalne Grzyby, miejscowości Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój czy w pobliżu Błędnych Skał. Rywalizacja na tym dystansie odbędzie się w sobotę 16 września 2017 r. Dzień później, w niedzielę 17 września 2017 r., na trasę wyruszą biegacze, którzy wybrali krótsze biegi: 24 km oraz 9 km. Tego dnia będzie miała również miejsce impreza towarzysząca Garmin Ultra Kids - zawody biegowe dla dzieci na dystansach 200, 500 i 1000 m.

Garmin Ultra RaceGarmin Ultra Race fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

"Cieszymy się, że również w przyszłym roku możemy zaprosić biegaczy do Radkowa. Trasy przyszłorocznej edycji będą takie same jak w tym roku, dzięki czemu zawodnicy będą mogli porównać czasy sezon do sezonu. Każda z tras pokazuje piękno Gór Stołowych oraz atrakcje regionu, na czym nam bardzo zależało" - powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Garmin Ultra RaceGarmin Ultra Race fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

Podczas Garmin Ultra Race 2017 kontynuowana będzie akcja #królGUR, w ramach której organizatorzy zapowiadają ciekawe konkursy na profilu zawodów w serwisie Facebook. Podczas zawodów będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle Gór Stołowych, siedząc na tronie, w koronie na głowie.

Zapisy na zawody uruchomione zostaną 1 lutego 2017 r., o godzinie 12:00. Organizatorzy przygotowali dla zawodników 1000 pakietów, a pierwsze 100 osób będzie mogło skorzystać z promocyjnej opłaty startowej w wysokości 70 zł, przy standardowej wysokości wpisowego, na poziomie 140 zł dla dystansu 53 km, 120 zł dla dystansu 25 km i 80 zł dla dystansu 9 km. Dodatkowo zapisując się na Garmin Ultra Race, każdy zawodnik będzie miał możliwość zamówienia pakietu startowego do domu.

Garmin Ultra RaceGarmin Ultra Race fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

Rejestracja prowadzona będzie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej zawodów www.ultrarace.pl .