Bieganie nie musi być zawsze szybkie. Zostań instruktorem slow joggingu!

W poszukiwaniu aktywności, która będzie łatwa, dostępna dla wszystkich, a przy okazji przyniesie korzyści zdrowotne... Slow Jogging to coraz modniejsza technika biegu, a już niebawem będzie można zostać instruktorem tej aktywności.

Już 20 września w Kątach Rybackich rozpoczynają się certyfikowane zajęcia instruktorskie slow joggingu. Poprowadzi je gość specjalny – profesor Hiroaki Tanaka z Japonii, twórca i popularyzator slow joggingu. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Slow Jogging Polska we współpracy z Japan Slow Jogging Association.

– Przyszli instruktorzy nauczą się nie tylko poprawnej i bezpiecznej techniki biegu, lecz także metod treningowych i sposobu prowadzenia zajęć w oparciu o model japoński. Warsztaty pozwolą też na zrozumienie zasad slow joggingu z punktu widzenia anatomii i fizjologii sportu. Stanowią również okazję do osobistych konsultacji z profesorem Hiroakim Tanaką i wymiany doświadczeń z grupą uczestników z Japonii. – zapowiada  Magda Jackowska, instruktorka slow joggingu.

Metoda biegania w stylu slow jest doskonałym antidotum na choroby cywilizacyjne.Metoda biegania w stylu slow jest doskonałym antidotum na choroby cywilizacyjne. mat. prasowy

Profesor Hiroaki Tanaka to wybitny specjalista fizjologii sportu i członek Japońskiego Komitetu Olimpijskiego. Przez wiele lat pracował nad stworzeniem aktywności, która będzie na tyle łatwa, aby mógł ją uprawiać każdy oraz na tyle skuteczna, aby przynosiła oczekiwane korzyści zdrowotne. Metoda biegania w stylu slow jest doskonałym antidotum na choroby cywilizacyjne. Slow jogging pozwala na podwyższenie kondycji i sprawności fizycznej i umysłowej, spalenie kalorii, polepszenie samopoczucia oraz ogólną poprawę stanu zdrowia. To metoda dla osób w każdym wieku, zarówno zaczynających przygodę z bieganiem, jak i przygotowujących się do maratonu.

Metoda biegania w stylu slow jest doskonałym antidotum na choroby cywilizacyjne.Metoda biegania w stylu slow jest doskonałym antidotum na choroby cywilizacyjne. mat. prasowy

Na uczestników zajęć instruktorskich czekają malownicze trasy biegowe na Mierzei Wiślanej. Zwieńczeniem spotkania będzie wręczenie certyfikatów potwierdzających kompetencje instruktorskie. Certyfikaty sygnowane są przez Stowarzyszenie Slow Jogging Polska we współpracy z Japan Slow Jogging Association.

Na zaproszenie firmy Sante i Studio Sante Uzdrowisko Miejskie, które są wyłącznymi partnerami zajęć instruktorskich slow joggingu w Polsce, wybieramy się do Kątów Rybackich sprawdzić na czym polega metoda slow joggingu, jakie są jej założenia i jak pomoże ona nam w zachowaniu zdrowia i formy! Niebawem relacja na naszym Instagramie !

Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty: info@sjjp.pl , tel. 501 673 673

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.