Kto zdobędzie tytuł Mistrza Polski w półmaratonie?

Podczas 26. Półmaratonu PHILIPS Piła, który odbędzie się w najbliższą niedzielę poznamy nowego Mistrza Polski w biegu na dystansie 21,097km. Wśród mężczyzn o zwycięstwo powalczą m.in. Arkadiusz Gardzielewski, Szymon Kulka, Adam Nowicki, Tomasz Grycko oraz Łukasz Oskierko. Najpoważniejszymi kandydatkami do mistrzostwa są Dominika Nowakowska, Olga Kalendarova-Ochal, Anna Szyszka oraz Izabela Trzaskalska.

Polski Związek Lekkiej Atletyki zamknął listy startowe zawodników, którzy będą rywalizować o tytuły mistrzowskie na dystansie półmaratonu. Na ulicach Piły o zwycięstwo walczyć będzie 19 zawodniczek i 30 zawodników. W utrzymaniu szybkiego tempa biegu pomagać będą zagraniczni biegacze zaproszeni do udziału w imprezie przez organizatora.

 „Od 2000 roku najlepsi polscy biegacze przyjeżdżają do Piły, aby walczyć o tytuł mistrza Polski. Od dwóch lat nasz bieg służy również do wyłaniania najszybszych Polek na dystansie 21,097km. W ubiegłych latach wielokrotnie byliśmy świadkami pasjonującej rywalizacji zawodników, często o zwycięstwie przesądzały sekundy. Liczymy, że tegoroczny bieg będzie toczył się w szybkim tempie. Zawodnicy, którzy znajdują się na liście startowej potrafią szybko biegać, a nasza trasa temu sprzyja.” – powiedział Henryk Paskal, dyrektor Półmaratonu  PHILIPS Piła.

Półmaraton w PilePółmaraton w Pile Łukasz Panfil

Półmaraton PHILIPS Piła od wielu lat odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę września i cieszy się dużym zainteresowaniem zawodników, których do Piły przyciąga szybka, płaska trasa, unikalne medale z wizerunkami najlepszych polskich maratończyków oraz termin biegu pozwalający sprawdzić formę przed  jesiennymi maratonami. Trasa biegu posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA.

Na liście startowej 26. Półmaratonu PHILIPS Piła znajduje się  ponad 3800 opłaconych zawodników.  Zapowiada się zatem rekord frekwencji, w ubiegłym roku pilską połówkę ukończyły 3092 osoby. W tegorocznym półmaratonie na medalu, który biegacze otrzymają na mecie będzie sylwetka Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych.

Półmaraton PHILPS Piła jest jednym z dziesięciu biegów (Półmaraton Ślężański Półmaraton, PZU Półmaraton Warszawski, PKO Poznań Półmaraton, PKO Białystok Półmaraton,  PGNiG Półmaraton Słowaka w Grodzisku, PKO Nocny Półmaraton Wrocław, Toyota Półmaraton Wałbrzych, Półmaraton Philips Piła, Bieg Lechitów Gniezno, PZU Cracovia Półmaraton Królewski), które mają do dyspozycji biegacze zainteresowani zdobyciem Korony Polskich Półmaratonów. Aby otrzymać Koronę należy ukończyć co najmniej 5 wskazanych półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku.  W 2015 roku Koronę Półmaratonów Polskich zdobyło ponad 700 biegaczy.

Więcej informacji na temat imprezy: http://www.pila.halfmarathon.pl/

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.