Wielka dawka kolorów i radości! The Color Run pokoloruje PGE Narodowy

10 września w Warszawie odbędzie się druga tegoroczna edycja biegu The Color Run znanego jako „najszczęśliwsze 5km na świecie”. Tropikalna atmosfera, ogromna dawka pozytywnych emocji i dużo radości. Redakcja Polska Biega kolejny raz szykuje się do udziału w The Color Run!

Na nieco ponad 6 tygodni przed imprezą zostało już tylko 3 tysiące biletów z puli 10 tysięcy, jakie organizatorzy przygotowali na to wydarzenie.

Warto więc, zajrzeć na stronę www.thecolorrun.pl i mieć pewność, że 10 września spędzimy w kolorowy i radosny sposób.

The Color RunThe Color Run The Color Run

Pierwszy w tym roku The Color Run odbył się w Poznaniu na początku czerwca. W wydarzeniu wzięło ponad 7 tysięcy uczestników z całej Polski i z zagranicy, wśród nich m.in. aktorka Joanna Jabłczyńska oraz Maciej „Gleba” Florek, zwycięzca pierwszej edycji programu „You Can Dance - po prostu tańcz!”. Biletów na poznański bieg zabrakło już na 2 tygodnie przed imprezą!

Tak duże zainteresowanie udziałem impreza zawdzięcza oczywiście niezwykłym kolorowym barwnikom, którymi obsypywani są na trasie uczestnicy ubrani w białe koszulki The Color Run. Na każdym pokonanym kilometrze przyozdabiają je kolejne kolory: czerwień, błękit, żółć i fiolet. Barwniki są naturalne i całkowicie bezpieczne, ponieważ są zrobione na bazie skrobi kukurydzianej. Bez trudu można je zmyć wodą. Cechą, która odróżnia The Color Run od zwykłych biegów ulicznych, jest również to, że nie obowiązuje tutaj pomiar czasu, a w imprezie wziąć udział mogą całe rodziny, również z małymi dziećmi. W tym biegu uczestnicy rywalizują tylko o to, kto bardziej kolorowy dotrze do mety!

The Color RunThe Color Run The Color Run

Gorące tropiki w Warszawie

Każdego roku bieg ma inny motyw przewodni. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour” i łączy w sobie przyjemność aktywności sportowych, zabawy i wypoczynku w wakacyjnym klimacie. Na mecie na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji, festiwal z energetyczną muzyką i cała masa animacji.

Redaktorzy Polska Biega brali udział w tej kolorowej imprezie w Paryżu i w Warszawie. „Fantastyczna impreza, niesamowita energia wśród kilkunastu tysięcy uczestników biegu w Paryżu. Dla osoby która regularnie startuje w zawodach biegowych, impreza w której nie ma rywalizacji była niezwykle ciekawym doświadczeniem. Razem z rodziną i znajomymi szykujemy się już na warszawską edycję!” przekonuje Damian Bąbol, redaktor Polska Biega.

Damian i The Color Run w ParyżuDamian i The Color Run w Paryżu Redakcja

Trasa licząca 5 kilometrów poprowadzi dookoła stadionu, a kompletnie pokolorowani biegacze dotrą na błonia, gdzie odbędzie się wielobarwny festiwal z energetyczną muzyką i całą masą atrakcji. O wyborze takiego miejsca na The Color Run zdecydowała świetna lokalizacja w centrum miasta oraz możliwość wytyczenia płaskiej trasy, którą z łatwością pokonają całe rodziny. The Color Run zawita na tereny położone dookoła stadionu PGE Narodowy po raz drugi. W tym samym miejscu w ubiegłym roku odbyła się pierwsza polska edycja tego wyjątkowego biegu, w którym wzięło udział 10 tysięcy uczestników.

The Color RunThe Color Run The Color Run

„Zdecydowaliśmy się ponownie poprowadzić The Color Run dookoła biało-czerwonego stadionu, ponieważ ta lokalizacja świetne sprawdziła się w zeszłym roku. Łatwo trafić tutaj praktycznie z każdego zakątka miasta, można skorzystać z dobrze zorganizowanej komunikacji miejskiej – autobusów, tramwajów, metra oraz lokalnych pociągów, które zatrzymują się na pobliskiej stacji Warszawa Stadion. Spodziewamy się, że w tym roku zaproszenie do kolorowej zabawy przyjmie ponad 10 tysięcy uczestników, dlatego kwestia sprawnego dojazdu na imprezę ma kluczowe znaczenie. Poza tym stadionowe błonia spokojnie pomieszczą wszystkich uczestników festiwalu, podczas którego królować będzie nasz magiczny kolorowy proszek oraz energetyczna muzyka!” – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu The Color Run w Warszawie.

Nat z przyjaciółmi na warszawskim The Color RunNat z przyjaciółmi na warszawskim The Color Run Redakcja

Pierwsze wydarzenie The Color Run miało miejsce w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce bieg odbywa się od ubiegłego roku. W pierwszych edycjach, które odbyły się w Warszawie i w Poznaniu, wzięło udział łącznie 16 tysięcy uczestników.

SZCZEGÓŁY NA http://thecolorrun.pl/