Dwóch obcokrajowców, ponad 1000 km, 26 dni, a wszystko po to, by pokazać piękną Wisłę! [RUN WISŁA]

Run Wisła jest inicjatywa polegająca na aktywizacji i integracji ludzi lubiących biegać nad Wisłą. Jest to wspólny bieg przyjaciół wzdłuż całej długości Wisły, czyli od jej źródeł na Baraniej Górze do Zatoki Gdańskiej, organizowany w ramach Rok Rzeki Wisły 2017. Trasa liczy ponad 1000 km. A Alan i Andy właśnie wyruszyli!

Współtwórcy projektu - Andrew Mossop i Alan Parsons - pochodzą z Wielkiej Brytanii ale mieszkają w Polsce od ponad 9 lat.  Obaj biegają, trenują i uprawiają triathlon wraz z klubem WITC.


Alan: "Całą tą akcją chcemy pokazać, że Wisła jest fajna i warto o nią dbać”

Dwóch obcokrajowców, ponad 1000 km, 26 dni, a wszystko po to by pokazać piękną Wisłę! [RUN WISŁA]Dwóch obcokrajowców, ponad 1000 km, 26 dni, a wszystko po to by pokazać piękną Wisłę! [RUN WISŁA] Run Wisła

Dwójka biegaczy chce pokazać Wisłę jako dobre miejsce do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu. Przy okazji chcą też zbierać pozostawione nad rzeką śmieci i oznaczać miejsca wymagające interwencji.


W czasie biegu będą organizowane spotkania i akcje sprzątania pod hasłem "Zabiegamy o czystą Wisłę”:

Kraków 3 sierpnia (Dzień 5)

Sandomierz 8 sierpnia (Dzień 10)

Warszawa 14 sierpnia (Dzień 16)

Toruń 19 sierpnia (Dzień 21)


Głównym partnerem Run Wisły jest fundacja ROK RZEKI WISŁY, która działa na rzecz budowy dobrej marki Królowej Polskich Rzek.

Robert Jankowski, szef fundacji ROK RZEKI WISŁY: "Obecnie brzegi Wisły znaczą tysiące lokalnych ścieżek, wydeptanych przez wędkarzy, spacerowiczów, wędrowców. Pomagamy połączyć te trakty wspólnym biegiem i pokazać Wisłę, jako świetną i wyjątkową przestrzeń dla sportu i rekreacji.”


Bieg rozpoczął się 30 lipca w Wiśle i kończy się 24 sierpnia u ujścia Wisły do Bałtyku. Andy i Alan chcą, żeby jak najwięcej osób do nich dołączyło.

"Jesteśmy takimi, "społecznymi” biegaczami. O wiele lepiej biega się wspólnie i dlatego mocno zachęcamy, by do nas dołączyć. Nieważne, czy na całą trasę, 20 kilometrów, czy nawet na dwa kilometry”

Andrew Mossop i Alan ParsonsAndrew Mossop i Alan Parsons Run Wisła


Partnerzy: Fundacja ROK RZEKI WISŁY,

Sponsorzy: Żywiec Zdrój SA, Sport Guru, Fundacja Lotto Milion Marzen, Groole, Ricoh, Piekarnia "Aromat”
Więcej informacji: https://www.facebook.com/runwisla

www.rokwisly.pl/runwisla