2 tygodnie, 10 lokalizacji, mnóstwo biegaczy! Dobiegł końca cykl CITY TRAIL onTour!

Piękne, leśne 5 kilometrowe trasy, przyjazna atmosfera i 10 miast w Polsce. Dobiegł końca cykl biegów CITY TRAIL onTour! Przeczytaj co działo się w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Łódź zakończyła letnią edycję CITY TRAIL

W piątek, 29 lipca na ścieżkach Parku Na Zdrowiu w Łodzi odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Tomasz Pietrzak. Wśród kobiet triumfowała Zuzanna Mokros. Linię mety minęło 221 osób.

CITY TRAIL onTour w ŁodziCITY TRAIL onTour w Łodzi CITY TRAIL onTour

Zawody CITY TRAIL onTour odbyły się na zupełnie innej trasie niż te w cyklu jesienno-zimowym, ale w obu przypadkach dystans wynosi 5km. Zwycięzca piątkowych zawodów – Tomasz Pietrzak pokonał wspomniany dystans w czasie 16:46. – Jestem bardzo zadowolony z biegu, jeśli tylko otrzymam zgodę trenera z przyjemnością wezmę udział w następnych imprezach CITY TRAIL – podkreślił na mecie zwycięzca biegu. – Jak przewidywałem trasa nie była łatwa, było bardzo dużo zakrętów, na których traciło się prędkość. Mimo to, po drugim kilometrze dałem radę oderwać się ode reszty stawki i utrzymać pierwszą pozycję do końca – dodał 19-latek.

Drugie miejsce zajął Piotr Bętkowski – czas 16:55. Trzeci na mecie był Tomasz Roszkowski – 17:09. 

Najszybsza z kobiet – trzecia zawodniczka ostatniej jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL – Zuzanna Mokros potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 19:01. – Biegło mi się dość ciężko, bo jestem w środku przygotowań do sezonu jesienno-zimowego i startu w półmaratonie, który będzie moim głównym celem. Chciałabym poprawić życiówkę na tym dystansie, która wynosi 1:20:08 – mówiła po zawodach Zuzanna. – Biegłam od początku sama, co nie ułatwiało podkręcenia tempa, ale jestem bardzo zadowolona ze startu.

Druga z pań – Karolina Matusiak uzyskała czas 21:24. Trzecia – Angelika Lichnowska dobiegła na metę w czasie 21:26.

CITY TRAIL onTour w ŁodziCITY TRAIL onTour w Łodzi CITY TRAIL onTour

W imprezie brały udział również dzieci, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 68 młodych biegaczy.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Pierwsze zawody cyklu jesienno-zimowego odbędą się 30.10. Terminy pozostałych biegów w Łodzi w sezonie 2016/2017 to: 27.11, 18.12, 8.01, 12.02 i 19.03.

BIEG 9 - KATOWICE 28 lipca

Rekord trasy podczas letniej edycji CITY TRAIL w Katowicach

W czwartek, 28 lipca na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów – z rekordem trasy - został Mateusz Drąg. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Golba. Linię mety minęło 301 osób.

City Trail onTour w KatowicachCity Trail onTour w Katowicach City Trail onTour

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca czwartkowych zawodów – Mateusz Drąg - pokonał wspomniany dystans w czasie 15:58. To rekord trasy. – Nie nastawiałem się na tak mocny bieg. Początkowo co prawda myślałem o tym, by pobiec w okolicy 16 minut, ale kiedy dowiedziałem się o tym, że na trasie nie brakuje podbiegów, stwierdziłem że może być trudno o taki wynik. Tym bardziej się cieszę, że złamałem barierę 16 minut – podkreślił po biegu zwycięzca biegu. – Myślę, że wrócę na CITY TRAIL jesienią. Taki cykl to będzie dobry trening – dodał.

Drugie miejsce zajął Andrzej Nowak – czas 16:14. Trzeci na mecie był Artur Rosiński – 17:24. 

City Trail onTour w KatowicachCity Trail onTour w Katowicach City Trail onTour

Najszybsza z kobiet – zwyciężczyni ostatniej jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL - Katarzyna Golba potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 18:27. Katarzyna to specjalistka od chodu sportowego. Walczyła o kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Rio de Janeiro. – Niestety nie udało się zakwalifikować na IO, dlatego teraz jestem na etapie zastanawiania się, co dalej – iść do pracy, nadal trenować chód, czy biegać. Sportowo robię aktualnie to, na co mam ochotę – mówiła na mecie zwyciężczyni. - Dzisiejszy bieg był ciężki, bo było duszno, a poza tym czułam jeszcze niedzielny start w półmaratonie, w którym przez pomyłkę zrobiłam nie 21, a 25km. Al. jak to mam w zwyczaju od startu ruszyłam mocno i z bezpieczną przewagą dobiegłam do mety.

City Trail onTour w KatowicachCity Trail onTour w Katowicach City Trail onTour

Druga z pań – Michalina Mendecka uzyskała czas 18:42. Trzecia – Karolina Janko dobiegła na metę w czasie 20:45.

W imprezie brały udział również dzieci, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie blisko 100 młodych biegaczy.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara będzie już 16.10, kiedy to rusza w Katowicach jesienno-zimowy cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 13.11, 18.12, 29.01, 26.02 i 19.03.

BIEG 8 - WROCŁAW 27 lipca

Zacięta rywalizacja podczas CITY TRAIL onTour we Wrocławiu

W środę, 27 lipca na ścieżkach Lasu Osobowickiego we Wrocławiu odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów – po pasjonującym finiszu - został Dariusz Boratyński. Wśród kobiet triumfowała Anna Ficner. Linię mety minęło 256 osób.

City Trail onTour we WrocławiuCity Trail onTour we Wrocławiu City Trail onTour

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca środowych zawodów – Dariusz Boratyński - pokonał wspomniany dystans w czasie 15:33. Warto dodać, że Darek to zwycięzca cyklu Grand Prix CITY TRAIL w edycji 2015/2016. – Najważniejsza impreza sezonu – mistrzostwa Polski za mną, więc aktualnie nie robię mocnych treningów, dzięki czemu czułem dzisiaj „luz” w nogach i mogłem sobie pozwolić na swobodne przyspieszenie na finiszu – podkreślił na mecie zwycięzca biegu. – W drugiej części sezonu będę nastawiał się na eliminacje do mistrzostw Europy w przełajach, w których bardzo chciałbym wystartować. Z tego, co wiem trener nie ma zamiaru zmieniać schematu przygotowań w okresie jesienno-zimowym i będę regularnie startować w kolejnej edycji CITY TRAIL – dodał tegoroczny brązowy medalista MP na 5000m.

City Trail onTour we WrocławiuCity Trail onTour we Wrocławiu City Trail onTour

Drugie miejsce zajął Krzysztof Perz – czas 15:34. Trzeci na mecie był Andrzej Witek – 15:47. 

Najszybsza z kobiet – Anna Ficner potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 18:17. Druga z pań – Danuta Piskorowska uzyskała czas 18:57. Trzecia – Katarzyna Biernacka dobiegła na metę w czasie 19:19.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 119 młodych biegaczy.

City Trail onTour we WrocławiuCity Trail onTour we Wrocławiu City Trail onTour

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach w Lesie Osobowickim będzie już 15.10, kiedy to rusza we Wrocławiu jesienno-zimowy cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 12.11, 17.12, 28.01, 25.02 i 18.03.

BIEG 7 - POZNAŃ 26 lipca

Letnia edycja CITY TRAIL w Lasku Marcelińskim: zwycięstwo Łukasza Wieteckiego i Patrycji Talar

We wtorek, 26 lipca na ścieżkach Lasku Marcelińskiego w Poznaniu odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Łukasz Wietecki. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Talar. Linię mety minęło 400 osób.

Zawody CITY TRAIL onTour odbywają się na zupełnie innej trasie niż te w cyklu jesienno-zimowym, ale w obu przypadkach dystans wynosi 5km. Zwycięzca wtorkowych zawodów – Łukasz Wietecki pokonał wspomniany dystans w czasie 16:53. Drugie miejsce zajął Mateusz Goleniewski – czas 16:59. Trzeci na mecie był Tomasz Owczarzak – 17:04. 

City Trail onTour w Poznaniu!City Trail onTour w Poznaniu! City Trail onTour

Najszybsza z kobiet – Patrycja Talar potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego odcinka 18:51. - Biegałam w CITY TRAIL onTour również przed rokiem, ale nigdy nie brałam udziału w cyklu jesienno-zimowym, ponieważ studiowałam zaocznie i zajęcia kolidowały z zawodami. Dzisiaj wygrałam, mimo że biegłam treningowo. Aktualnie jestem w trakcie krótkiego roztrenowania po pierwszej części sezonu. Dzięki temu biegowi wiem, jaki jest punkt wyjściowy przed przygotowaniami do jesiennych startów – podkreśliła na mecie zwyciężczyni wtorkowych zawodów.

Druga z pań – Marta Andrzejewska uzyskała wynik 20:36. Trzecia – Marcelina Słapa dobiegła na metę w czasie 20:40.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. Łącznie w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 117 zawodników.

City Trail onTour w Poznaniu!City Trail onTour w Poznaniu! City Trail onTour

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Pierwsze zawody cyklu jesienno-zimowego odbędą się 22.10. Terminy pozostałych biegów w Poznaniu w sezonie 2016/2017 to: 19.11, 10.12, 21.01, 11.02 i 4.03.

Cykl CITY TRAIL onTour odbywa się 10 miastach. Poza Poznaniem są to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Wrocław, Katowice i Łódź. Więcej informacji oraz wyniki znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl.

BIEG 6 - SZCZECIN 23 lipca

Szczecin otworzył drugi tydzień cyklu CITY TRAIL onTour

W poniedziałek, 25 lipca na ścieżkach Puszczy Bukowej w Szczecinie odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Filip Janowski. Wśród kobiet triumfowała Alicja Mińczuk. Linię mety minęło 217 osób.

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca poniedziałkowych zawodów – Filip Janowski - pokonał wspomniany dystans w czasie 18:16. – Ten letni start był dość trudny, bo nie jestem teraz w treningu, mam przerwę między pierwszą i drugą częścią sezonu stadionowego – podkreślił na mecie zwycięzca poniedziałkowego biegu.

Drugie miejsce zajął Krzysztof Juszczyk – czas 19:04. Trzeci na mecie był Mateusz Łangowski – 19:27. 

CITY TRAIL onTour w SzczecinieCITY TRAIL onTour w Szczecinie City Trail onTour

Najszybsza z kobiet – Alicja Mińczuk potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 20:53. – Nie ukrywam, że chciałam wygrać ten bieg. Nie oglądałam się, biegłam swoje, ale nie na 100 procent, bo traktowałam ten start treningowo – zaznaczyła po biegu Alicja.

Druga z pań – Sylwia Telatyńska uzyskała czas 21:45. Trzecia – Emanuela Adamczyk dobiegła na metę w czasie 22:53.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach nad Jeziorem Szmaragdowym będzie już 14.08 podczas zawodów „Pod Prąd” organizowanych przez Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy – współorganizatora Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, czyli jesienno-zimowego cyklu biegów przełajowych. Ten rusza w Szczecinie 16.10. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 20.11, 11.12, 15.01, 5.02 i 12.03.

Cykl CITY TRAIL onTour odbywa się 10 miastach. Poza Szczecinem są to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź. Więcej informacji oraz wyniki znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl.

BIEG 5 - BYDGOSZCZ 22 lipca

Letni bieg CITY TRAIL w Bydgoszczy: zwycięstwo Pawła Ochala i Aleksandry Brzezińskiej

W piątek, 22 lipca na ścieżkach Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Paweł Ochal. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Brzezińska. Linię mety minęły 354 osoby.

City Trail onTour w BydgoszczyCity Trail onTour w Bydgoszczy City Trail

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca piątkowych zawodów – Paweł Ochal - pokonał wspomniany dystans w czasie 15:19. Drugie miejsce zajął Piotr Frydrychowski – czas 15:41. Trzeci na mecie był Sylwester Tuczyński – 16:39. 

Paweł Ochal, który jest również trenerem, jak dotąd startował w CITY TRAIL ze swoimi podopiecznymi, pomagając im w uzyskiwaniu jak najlepszych rezultatów. Tym razem mistrz Polski w maratonie z 2007 roku postanowił pobiec na własne konto. - Jestem na etapie akumulacji kilometrów, trenuję dwa razy dziennie, dlatego dzisiaj nie czułem tzw. „luzu” w nogach, nie mogłem przyspieszyć. Mimo to, wynik jaki osiągnąłem jest treningowo zadowalający – podkreślił zwycięzca zawodów. – Mój start docelowy na drugą część sezonu to maraton we Wrocławiu, a w okresie jesienno-zimowym będę chciał startował w CITY TRAIL i podkręcić ten dzisiejszy wynik – dodał Paweł Ochal.

Najszybsza z kobiet – rekordzistka trasy - Aleksandra Brzezińska potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 16:55, co dało jej czwartą lokatę OPEN. – Nie ukrywam, że celowałam dzisiaj w rekord trasy, który ustanowiłam w sezonie zimowym. Nie udało się, ale też nie ma powodów do narzekania, bo wynik jest dobry – mówiła na mecie zwyciężczyni.

Druga z pań – Marta Szenk uzyskała czas 17:20. Trzecia – Agata Woźniakowska dobiegła na metę w czasie 19:54.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku.

City Trail onTour w BydgoszczyCity Trail onTour w Bydgoszczy City Trail

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach w Myślęcinku będzie już 2.10, kiedy to ruszy w Bydgoszczy kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 20.11, 11.12, 22.01, 12.02 i 5.03.

Cykl CITY TRAIL onTour odbywa się 10 miastach. Poza Bydgoszczą są to: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź. Więcej informacji oraz wyniki znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl.

BIEG 4 - TRÓJMIASTO 21 lipca

W czwartek, 21 lipca na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Rafał Piotrowski. Wśród kobiet triumfowała Elżbieta Tuwalska. Linię mety minęły 162 osoby.

City TrailCity Trail fot. Tomasz Szwajkowski

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca środowych zawodów – Rafał Piotrowski - pokonał wspomniany dystans w czasie 17:55. Drugie miejsce zajął Damian Sławiński – czas 18:01. Trzeci na mecie był Daniel Chuchała – 18:07.

Zwycięzca biegu specjalizuje się w biegach na orientację. - Startuję w zawodach CITY TRAIL od dwóch edycji i zawsze byłem piąty. Trasy CITY TRAIL przyciągają mocnych zawodników, stąd traktuję te zawody jako możliwość wykonania dobrego treningu i zmierzenia się z lepszymi od siebie. Dzisiaj wygrałem dlatego, że porządnie zbiegałem. Próbowałem moich rywali na płaskim odcinku, ale utrzymali moje tempo, więc ruszyłem mocno na jednym ze zbiegów i tam udało mi się zrobić taką przewagę, że dobiegłem jako pierwszy do mety – relacjonuje Rafał Piotrowski. - Kilka dni temu startowałem w Mistrzostwach Świata Juniorów w Szwajcarii. Nie poszło mi tam za dobrze, popełniłem sporo błędów technicznych, które zaważyły na ostatecznym wyniku. Przede mną druga część sezonu i starty w mistrzostwach Polski.

City TrailCity Trail fot. Tomasz Szwajkowski

Najszybsza z kobiet – Elżbieta Tuwalska potrzebowała na pokonanie trasy 21:19. Druga z pań – Małgorzata Tuwalska uzyskała czas 21:22. Trzecia – Agnieszka Symanowska dobiegła na metę w czasie 21:42.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach w TPK będzie już 25.09, kiedy to ruszy w Trójmieście kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 30.10, 27.11, 15.01, 19.02 i 26.03.

BIEG 3 - OLSZTYN 20 lipca

Letni bieg CITY TRAIL w Olsztynie: zwycięstwo Pawłowskiego i Lisowskiej

W środę, 20 lipca nad Jeziorem Długim odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Mariusz Pawłowski. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska. Linię mety minęło 206 osób.

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca środowych zawodów – Mariusz Pawłowski - pokonał wspomniany dystans w czasie 17:04. Drugie miejsce zajął Dariusz Jurewicz – czas 17:15. Trzeci na mecie był Kamil Wołoszyk – 17:26. 

CITY TRAIL onTour OlsztynCITY TRAIL onTour Olsztyn City Trail

Najszybsza z kobiet – rekordzistka trasy - Aleksandra Lisowska potrzebowała na pokonanie trasy 18:23. Druga z pań – Monika Jackiewicz to trzykrotna zwyciężczyni jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL. Tym razem uzyskała czas 18:42. Trzecia – Mariola Sudzińska dobiegła na metę w czasie 20:39.

Ciekawostką jest fakt, że dwie najszybsze zawodniczki – Aleksandra i Monika rywalizowały ze sobą kilka dni wcześniej w innych zawodach. Wtedy górą była Monika. – Przyznaję, że ten bieg rozegrałam kiepsko taktycznie. Pierwszy raz nie uwierzyłam w siebie. Na starcie postanowiłam, że będę trzymać się za plecami czołowych dziewczyn. To mnie zgubiło, bo w pewnym momencie zawodniczki bardzo zwolniły. W CITY TRAIL było zupełnie inaczej, od razu wiedziałam, że biegnę swoje, nie zwracając uwagi na inne dziewczyny. Tak naprawdę wchodzę dopiero w treningi po trzech miesiącach przerwy spowodowanej rozpoczęciem pracy. Ten dzisiejszy bieg dodał mi wiary w siebie. Wiem, że stać mnie na dobre bieganie – mówiła na mecie Aleksandra Lisowska.

CITY TRAIL onTour OlsztynCITY TRAIL onTour Olsztyn City Trail

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku. – Bardzo lubię biegać, bo przychodzę na zawody z mamą i bratem i wtedy możemy spędzić czas razem. Kolekcjonujemy medale, dlatego cieszę się, że udało się zdobyć kolejny – zdradził 7-letni Wiktor Drozdowski. 

CITY TRAIL onTour OlsztynCITY TRAIL onTour Olsztyn City Trail

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach nad Jeziorem Długim będzie już 1.10, kiedy to ruszy w Olsztynie kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 29.10, 26.11, 14.01, 18.02 i 25.03.

BIEG 2 - WARSZAWA 19 lipca

Leśne bieganie na Młocinach w ramach ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL

We wtorek, 19 lipca w Lesie Młocińskim odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Wasiewicz. Wśród kobiet triumfowała Weronika Zielińska. Linię mety minęło 395 osób.

CITY TRAIL onTour WarszawaCITY TRAIL onTour Warszawa Piotr Dymus / ]

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca wtorkowych zawodów – Krzysztof Wasiewicz - pokonał wspomniany dystans w czasie 15:25, co jest rekordem trasy. Drugie miejsce po pasjonującym finiszu zajął Artur Jabłoński – czas 15:26. Trzeci na mecie był zwycięzca jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL - Piotr Mielewczyk – 15:36. - Pierwszy kilometr był bardzo wolny, potem Krzysiek – zwycięzca zawodów ruszył mocniej. Spodziewałem się tego, bo wiem że jest na zupełnie innym etapie przygotowań, więc nie liczyłem na łatwą wygraną. Ja dopiero zaczynam przygotowania do jesiennego maratonu, więc mogę powiedzieć, że wynik jaki osiągnąłem jest zadowalający  – podkreślił Piotr Mielewczyk.

Najszybsza z kobiet – Weronika Zielińska potrzebowała na pokonanie trasy 19:38. – Aktualnie mój trening wygląda dość spokojnie, nie biegam interwałów, więc taka szybka „piątka” była dla mnie mocnym przetarciem przed sobotnim górskim półmaratonem, w którym startuję – mówiła na mecie zwyciężczyni. – Start w CITY TRAIL był poprzedzony treningiem z moimi podopiecznymi, z którymi wykonywałam podbiegi, mimo to jestem bardzo zadowolona, bo udało się pobiec przyzwoicie – dodała.

Druga z pań – Justyna Kostrzewska uzyskała czas 19:58, a trzecia – Dorota Kamień – 20:02.

W zawodach brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku.

CITY TRAIL onTour WarszawaCITY TRAIL onTour Warszawa Piotr Dymus

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach w Lesie Młocińskim będzie już 9.10, kiedy to ruszy w Warszawie kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 6.11, 4.12, 8.01, 4.02 i 12.03.

BIEG 1 - LUBLIN 18 lipca

Lublin rozpoczął letnią edycję CITY TRAIL!

W poniedziałek, 18 lipca odbył się pierwszy z dziesięciu biegów w ramach CITY TRAIL onTour. Tym razem na ścieżkach nad Zalewem Zemborzyckim najszybszym okazał się Adam Świrgoń z AZS UMCS Lublin. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Siembida ze Stalowolskiego Klubu Biegacza. Linię mety minęło 256 osób.

CITY TRAIL onTour LublinCITY TRAIL onTour Lublin City Trail

Trasa CITY TRAIL onTour w 100-procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5km. Zwycięzca poniedziałkowych zawodów – Adam Świrgoń - pokonał wspomniany dystans w czasie 16:44. – Biegam głównie na bieżni, takie starty w przełaju nie są u mnie częste. Tym razem miałem zrobić mocny trening i trochę się pościgać. Jestem zadowolony z efektu – podkreślił na mecie triumfator biegu.

Drugie miejsce zajął Paweł Wysocki (Lubelskibiegacz.pl Team) – czas 16:55, który nie tylko sam z powodzeniem startuje na trasie CITY TRAIL, ale zachęca do udziału w przełajowych zawodach swoich podopiecznych. – Ze względów zdrowotnych biegam głównie w lesie, w terenie i bardzo to lubię. Zachęcając swoich zawodników do biegania w przełajach mówię, by spróbowali czegoś nowego, powalczyli sami ze sobą i uważali na siebie, bo na leśnych ścieżkach jest sporo korzeni, nierówności i nawet chwila nieuwagi może skończyć się kontuzją – podkreśla Paweł Wysocki.

Trzeci na mecie był Michał Orzeł (Entre.pl Team) – 17:07.

Najszybsza z kobiet – Małgorzata Siembida potrzebowała na pokonanie trasy 19:57. Druga z pań – Marta Kloc (Perfect Runner Lublin) uzyskała czas 20:13, a trzecia – Natalia Tomasiak (Salomon Suunto Team) – 20:48.

W zawodach brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300m do 2km – w zależności od wieku.

CITY TRAIL onTour LublinCITY TRAIL onTour Lublin City Trail

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na leśnych ścieżkach nad Zalewem Zemborzyckim będzie już 8.10, kiedy to ruszy w Lublinie kolejna edycja CITY TRAIL. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 5.11, 3.12, 7.01, 5,02 i 11.03.