Najmłodszy uczestnik miał 13 lat, a najstarszy...? III Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy zakończone!

W ubiegły weekend, 25 czerwca, na Jeziorku Czerniakowskim, odbyły się III Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu w wodach otwartych. To już trzecie zawody Open Water organizowane przez warszawski klub Warsaw Masters Team przy współpracy ze stołecznym WOPRem. Rozpoczęły rywalizację w Pucharze Polski Masters oraz były kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Juniorów. Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników, których nie odstraszyła upalna pogoda.

Na starcie stanęli czołowi polscy zawodnicy zarówno z Polski jaki z zagranicy, najmłodszy uczestnik miał 13, najstarszy 84. Pierwsze wyścigi odbyły się na dystansach 5 km, 7,5 km i 10 km, w ramach cyklu Grand Prix Polski. Profesjonalni pływacy pokazali bardzo wysoką klasę i uzyskali znakomite rezultaty. Na dystansie 10 km zwycięstwo odnieśli Joanna Zachoszcz , która kilka dni temu uzyskała kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio oraz Krzysztof Pielowski . Na dystansie 7,5 km triumfował siedemnastoletni pływak z Olsztyna Michał Macner . Jedyną zawodniczką, która ukończyła zmagania na tym dystansie była Patrycja Świąder . Na 5 km najszybsi okazali się Kamila Kunka z AZS AGH Kraków oraz Bartłomiej Kubkowski reprezentant Kormorana Olsztyn, Maciej Sobczyk , Adam Rybarczyk . Julia Zaborowicz na dystansie 5 km i Bartosz Koziejko na 7,5 km zdobyli kwalifikacje do Mistrzostw Świata Juniorów.

Po pływakach długodystansowych przyszła kolej na zmagania na krótszych dystansach: 0,75 km i 1,5 km w piankach i bez. Zawodników TRI w 40 stopniowym upale czekało ciężkie zdanie do wykonania. Jednak mimo sugestii organizatorów, aby popłynąć bez pianek, niewielu zdecydowało się na ten krok. Po wyścigach triathlonistów przyszła kolej na pływaków, którzy również ścigali na 0,75 km i 1,5 km. Najpopularniejszym wyścigiem sobotnich zawodów był ostatni, na 3 km. Zgłosiło się do niego ok 90 zawodników, więc konkurencja była duża, a rywalizacja zacięta.

III Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy zakończone!III Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy zakończone! Pawe Mizieliski Paweł Mizieliski

Ogromne zainteresowanie Mistrzostwami, listy startowe zamknięte miesiąc przed terminem zawodów świadczą o tym, że pływanie Open Water staje się w Polsce coraz popularniejsze, a tego typu imprezy dużą atrakcją zarówno dla pływaków jak i kibiców, którzy mimo upałów wspierali starających.

Wysoka ocena zawodów, zarówno przez uczestników jak przedstawicieli organizacji pływackich, była zasługą nie tylko organizatorów i osób zaangażowanych w przeprowadzenie wyścigów, ale także sponsorów, jak Beko, Lease Plan, Bon Bon Buddies, SAE, Klondaik, którzy widząc rosnący potencjał pływania Open Water coraz częściej włączają się w wsparcie tego typu inicjatyw.

Buty do biegania dla początkujących. Przegląd modeli do 229 zł

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.