Bieg górski nad morzem? Czemu nie! Trwają zapisy do TriCity Trail 2016!

Czy nad morzem można zrobić bieg górski? Okazuje się, że tak! Trwają zapisy do drugiej edycji TriCity Trail - biegu o charakterze górskim organizowanym na dystansie 80km w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Zawody już 10 lipca.

Na trasie ultramaratonu TriCity Trail uzbierało się 3500m przewyższeń, z czego ponad 1700 w górę. Taka skala trudności pozwoliła organizatorom na uzyskanie statusu biegu kwalifikacyjnego do jednej z najbardziej prestiżowych imprez na świecie - Ultra-Trail du Mont-Blanc . Każdy, kto dotrze do mety TriCity Trail otrzyma dwa punkty kwalifikacyjne (według "nowej" skali - cztery). Zawody w TPK mają też jeden punkt kwalifikacyjny do Biegu Ultra Granią Tatr 2017 .

Start TriCity Trail jest zaplanowany na 10 lipca, na godzinę 5:00 w Gdańsku (ulica Harfowa, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego). Meta - w Parku Miejskim w Wejherowie. Limit czasu na pokonanie 80km to 13 godzin.

TriCity Trail 2016TriCity Trail 2016 Piotr Dymus Piotr Dymus

Zwycięzcą pierwszej edycji został Artur Jabłoński (Warszawa) z czasem 7:58:54. W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Marta Barcewicz (Olsztyn) - 10:41:36. Udział w tegorocznej edycji zapowiedział Artur Kern . To zawodnik znany raczej z bieżni i zawodów rozgrywanych na ulicy, aktualny rekordzista kraju na 5000m w hali, mający jednak w swoim portfolio start w legendarnym biegu Comrades Marathon w RPA na dystansie 90km.

Biegiem towarzyszącym jest TriCity Trail Półmaraton , rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. W pierwszej edycji zwyciężył Michał Rolbiecki (1:16:23). W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Joanna Dobrowolska - 1:35:29.

Do 30 czerwca opłaty startowe to 90zł w przypadku dystansu ultra i 40 zł - dla półmaratonu.

Podobnie jak przed rokiem w ramach zawodów odbędą się też biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km. Zapisy będą możliwe tylko w dniu biegu, a opłata to 10zł.

TriCity Trail 2016TriCity Trail 2016 Piotr Dymus Piotr Dymus

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego - organizator największego cyklu biegowego w Polsce - CITY TRAIL , który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. TriCity Trail 2016 współfinansuje Urząd Miejski w Wejherowie.

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl . Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook'u .

Buty do biegania dla początkujących. Przegląd modeli do 229 zł