Biegnij Warszawo Nocą - Wszystko, co warto wiedzieć

Bieg Stulecie Legii - Biegnij Warszawo Nocą, wraz z będącym częścią przedsięwzięcia Marszobiegiem Rodzinnym, to ważny element obchodów okrągłego jubileuszu Wojskowych. Poniżej siedem powodów, które wyjaśnią dlaczego 4 czerwca nie można być nigdzie indziej, zawierając zarazem kompendium wiedzy o przedsięwzięciu.

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE STULECIA

To wyjątkowy rok dla Legii Warszawa, ta celebruje bowiem stulecie swojego istnienia. Z tej okazji przedsięwzięto wiele inicjatyw. Wspólnie z naszymi partnerami otwieraliśmy wystawy historyczne, dekorowaliśmy i oświetlaliśmy miasto przypominając o drogich naszym sercom barwach, doczekaliśmy się upamiętniającej nas monety. Lucjan Brychczy już oficjalnie ma na #Ł3 swoją trybunę, a specjalna księga na Stulecie odda należny szacunek wszystkim naszym bohaterom. Bieg Stulecie Legii - Biegnij Warszawo Nocą jest jednym z kluczowych elementów obchodów. Zaangażowanie Legii Warszawa w przygotowanie biegu wpisuje się w filozofię Klubu, który chce świętować uroczyste stulecie razem z warszawiakami. To dla nich członkowie legijnych sekcji 15 razy sięgali po złoto olimpijskie, piłkarze natomiast 12 razy zdobywali mistrzostwo Polski, dokładając do tego 18 pucharów. Wspólnie fetowaliśmy na murawie i na Placu Zamkowym, zaś Stulecie Legii - Biegnij Warszawo Nocą to sposób na aktywne, masowe kontynuowanie świętowania.

OSOBIŚCIE GWARANTOWANY PROFESJONALIZM

Legię Warszawa i Biegnij Warszawo łączy postać Bogusława Mamińskiego - wybitnego lekkoatlety, wicemistrza świata (bieg na 3000 m z przeszkodami), wielokrotnego medalisty imprez mistrzowskich, który będąc zawodnikiem reprezentował Legię Warszawa, a po zakończeniu kariery sportowej zachęcał ludzi do uprawiania najprostszej formy ruchu, jaką jest bieganie. Stworzył i nadal organizuje Biegnij Warszawo. Bez niego i Klubu Biegacza Sporting nie byłoby Stulecia Legii - Biegnij Warszawo Nocą. Jest gwarantem profesjonalnej organizacji biegu.

IMPREZA BEZ OGRANICZEŃ

10 kilometrów to za dużo? Niczym się nie przejmuj. W ramach imprezy "Stulecie Legii - Biegnij Warszawo Nocą" zaplanowana jest organizacja Marszobiegu Rodzinnego, który ruszy o godzinie 19.16. Udział w Marszobiegu można wziąć bez ograniczeń wiekowych. - Bieganie jako sport najbardziej powszechny stanie się pretekstem do celebracji jubileuszu, mam nadzieję - dla tysięcy uczestników. Dedykowany start rodzinny na symbolicznym dystansie 1916 m będzie okazją do biegu lub spaceru dla każdego z najmłodszych i seniorów - przyznał Bogusław Leśnodorski, prezes Legii Warszawa

BIEGNĄC DLA SIEBIE, BIEGNIESZ DLA INNYCH

Środki pozyskane z imprezy zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Fundacji Legii, która zajmuje się m.in. aktywizacją społeczną i fizyczną poprzez sport, wsparciem dla niepełnosprawnych, przełamywaniem barier i wzmacnianiem więzi międzypokoleniowych. Biorąc udział w biegu i marszobiegu pomagasz najbardziej potrzebującym! Więcej o działalności Fundacji przeczytasz na stronie Fundacji Legii

Zobacz wideo

NIEZAPOMNIANA TRASA

Piękno iluminowanej Warszawy podczas 10-kilometrowego biegu. I 1916-metrowy Marszobieg Rodzinny skoncentrowany wokół nowoczesnego, a zarazem pamiętającego już niejeden ważny mecz i ważną imprezę stadionu. Ta trasa na długo zostanie w pamięci.

TRASA: Biegnij Warszawo Nocą - 10 km:

legia.com

START (godz. 21.16) - ul. Czerniakowska - ul. Szwoleżerów - ul. Agrykola - Aleje Ujazdowskie - Plac Trzech Krzyży - Nowy Świat - Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - Wał Miedzeszyński - Wybrzeże Szczecińskie - ul. Zamoście - most Świętokrzyski - ul. Zajęcza - ul. Dobra - ul. Tamka - ul. Leona Kruczkowskiego - Rozbrat - ul. Łazienkowska - META

Marszobieg rodzinny - 1916 m:

legia.com

START (godz. 19.16) - ul. Łazienkowska - ul. Czerniakowska - ul. Szwoleżerów - ul. Myśliwiecka - Łazienkowska - META

BEZPROBLEMOWA REJESTRACJA

W przypadku gdy posiadasz już konto na stronie Biegnij Warszawo, rejestracja jest niezwykle prosta - Twoje dane są zapisane w systemie, wystarczy się zalogować i dokonać opłaty startowej. Startujesz pierwszy raz? Wypełnij formularz rejestracyjny , a konto użytkownika zostanie automatycznie utworzone. Po sfinalizowaniu formalności otrzymasz na podany mail wiadomość potwierdzającą wraz znadanym automatycznie numerem startowym. Pamiętaj, że z jednego konta możesz zarejestrować nieograniczoną ilość uczestników - zaproś do biegu swoich przyjaciół, rodzinę, znajomych!

Chcesz wziąć udział w Marszobiegu Rodzinnym? Formularz pobierzesz TUTAJ (albo odbierzesz w Punkcie Obsługi Klienta na #Ł3). Należy dostarczyć go do kas na Łazienkowskiej i na miejscu uiścić opłatę.

NIE TYLKO BIEG

4 czerwca 2016 roku już od godz. 15:00 na terenie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa, na placu od strony trybuny wschodniej, działalność rozpocznie Miasteczko Sportowe przyciągając licznymi atrakcjami m.in. stoiskami partnerskimi, strefami sportowymi przygotowanymi przez poszczególne sekcje Legii, animacjami dla dzieci czy też zróżnicowaną ofertą gastronomiczną.

4 Czerwca 2016 roku to wyjątkowy dzień, święto całej Warszawy. Pomóż mistrzowi pomagać innym, kultywuj sto lat pięknej tradycji.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.biegnijwarszawonoca.pl

Buty do biegania dla początkujących. Przegląd modeli do 229 zł