Wszystko, co musisz wiedzieć o DOZ Maraton Łódź z PZU [15-17 kwietnia]

Tłumy biegaczy pobiegną ulicami Łodzi w nadchodzący weekend. DOZ Maraton Łódź z PZU to jeden z najszybszych maratonów, więc walka będzie zacięta. Już w niedzielę przekonamy się kto będzie najszybszy i która z pań zostanie Mistrzynią Polski w Maratonie! Start o godzinie 9.00. Z królewskim dystansem mierzyć się będzie nasz redaktor, Damian Bąbol. Trzymamy mocno kciuki!

Nowa trasa łódzkiego biegu

Nowa trasa DOZ Maratonu Łódź z PZU 2016 została w większości poprowadzona przez ścisłe centrum miasta. Maratończycy wbiegną też po raz pierwszy w historii w serce mieszkaniowej dzielnicy Retkinia. Zmianie ulegnie także miejsce startu. To co przyciąga wiele osób na start w Łodzi, to atmosfera na mecie zawodów usytuowanej niezmiennie w hali Atlas Areny. Razem z maratończykami na biegowe zmagania wyruszą także uczestnicy 10k Run.

Start do maratonu i biegu towarzyszącego na 10 kilometrów został przeniesiony pod Atlas Arenę, na ulicę Bandurskiego.

materiały organizatorów

Chcieliśmy przybliżyć start do mety, by podnieść komfort i zadowolenie uczestników naszej imprezy. 17 kwietnia będziemy świadkami bardzo widowiskowego startu, bo wraz z maratończykami na trasę wyruszą także uczestnicy biegu na 10 kilometrów, ale... tym razem pobiegną w przeciwnym kierunku! Maratończycy skierują swoje kroki do centrum Łodzi, a osoby startujące na 10 kilometrów ruszą w kierunku Retkini. Jedni i drudzy swój bieg zakończą w Atlas Arenie - mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU.

DIETA OKOŁOSTARTOWA - CO ZJEŚĆ, ABY NIE PRZEGRAĆ?

Radości z rozwoju DOZ Maratonu Łódź z PZU, jak i z przebiegu nowej trasy nie kryje Tomasz Trela, wiceprezydent Miasta Łodzi, a prywatnie również zapalony biegacz-amator.

Łódź za sprawą ogromnej ilości inwestycji odsłania swoje nowe oblicze. Pozytywne zmiany, które zachodzą w naszym mieście widać gołym okiem - mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - W przyszłym roku otwarty zostanie Dworzec Łódź - Fabryczna, jeden z najnowocześniejszych w Europie, a w ostatnim czasie otwarta została również po przebudowie główna arteria miasta, czyli trasa W-Z. Konsekwentnie realizujemy program rewitalizacji zabytkowych kamienic, dzięki któremu odzyskują one dawny blask. Cieszymy się, że biegacze z Polski i ze świata dzięki maratonowi będą mogli na własne oczy przekonać się, jak pięknieje nasze miasto - dodaje.

"WSZYSTKO DOPIĘTE NA OSTATNI GUZIK. MOŻEMY ZACZYNAĆ!" PRZECZYTAJ WYWIAD Z JACKIEM CHMIELEM, TRENEREM I KIEROWNIKIEM DOZ MARATON ŁÓDŹ Z PZU >>

Kandydaci do zwycięstwa

Na starcie zobaczymy wielu mocnych zawodników i zawodniczek. Swój udział zapowiedział m.in. Yared Shegumo , wicemistrz Europy z 2014 roku, dla którego będzie to już czwarty start w łódzkim maratonie oraz ubiegłoroczny zwycięzca - Albert Kiplagat Matebor .

Na starcie zobaczymy sześciu zawodników z rekordami życiowymi poniżej 2 godzin i 11 minut oraz trzy zawodniczki, biegające poniżej 2 godzin i 30 minut - mówi Michał Drelich. MARCIN STĘPIEŃ

Głównym kandydatem do zwycięstwa jest ubiegłoroczny triumfator, Albert Kiplagat Matebor z Kenii, który może pochwalić się znakomitym rekordem życiowym 2:05:25 . Do walki o zwycięstwo z pewnością włączy się Yared Shegumo . Polak etiopskiego pochodzenia będzie chciał udowodnić, że zdobyta w Berlinie kwalifikacja olimpijska, to nie był przypadek i dalej jest w wysokiej formie. "Czarnym koniem" zawodów, może być Mahmed Bucetta z Hiszpanii, dla którego będzie to maratoński debiut, ale wynik 1:03:21 z 2015 roku w półmaratonie stawia go wśród faworytów biegu.

Yared ShegumoYared Shegumo Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta

W ramach DOZ Maratonu Łódź odbędą się 36. Mistrzostwa Polski kobiet w maratonie. W rywalizacji kobiet organizatorzy liczą na dobry występ Agnieszki Mierzejewskiej . Niedawno zajęła trzecie miejsce w prestiżowym półmaratonie w Berlinie, gdzie uzyskała znakomity rezultat 1:11:42, co plasuje ją na czwartym miejscu w historii polskiego półmaratonu kobiet. W ubiegłym roku w Łodzi zajęła drugie miejsce, przy obecnej wysokiej dyspozycji będzie walczyć o złoty medal Mistrzostw Polski. Najbardziej utytułowaną zawodniczką na liście jest Askale Tafa Magarsa z Etiopii, która w swojej karierze wygrywała m.in. maratony w Dubaju, Paryżu oraz Mediolanie. Jej rekord życiowy to 2:21:31.

Zobacz wideo

Atrakcje, dużo atrakcji

W piątek, o godzinie 12:00 otwarta zostanie Atlas Arena i rozpocznie się Expo Run&Fun . W sobotę, o godzinie 10:00, na Stadionie Miejskim odbędzie się happeningowy Bieg Śniadaniowy , a po nim Omegamed Kids Run , czyli zawody dla dzieci i młodzieży. Również o 10:00 rozpocznie się DOZ Piknik Dbam o Zdrowie . Na pikniku odbędą się między innymi pokazy taneczne z aktorką i tancerką - Agnieszką Kaczorowską . Dostępne będą też bezpłatne badania, strefa dla dzieci z dmuchańcami, zjeżdżalniami i animatorami oraz spotkania z mistrzami łódzkiego sportu - Arturem Partyką czy Zbigniewem Bródką . O godzinie 17:00 zaprezentowana zostanie elita sportowa DOZ Maratonu Łódź z PZU.

W niedzielę, punktualnie o 9:00 na trasę wyruszą uczestnicy DOZ Maratonu Łódź z PZU oraz ALE 10k Run.

MARCIN STĘPIEŃ

Najważniejsze punkty programu:

Piątek, 15 kwietnia 2016

12:00 - 21:00 Godziny otwarcia Biura Zawodów i Expo Run&Fun (Atlas Arena)

Sobota, 16 kwietnia 2016

09:00 - 18:00 Godziny otwarcia Biura Zawodów i Expo Run&Fun (Atlas Arena)

14:00 - 18:00 Pasta Party (Atlas Arena - płyta)

Niedziela, 17 kwietnia 2016

7:00 - 8:30 Przyjmowanie depozytu (fosa - Atlas Arena)

8:00 - 8:50 Godziny otwarcia stref startowych (al. Bandurskiego)

09:00 Start DOZ Maratonu Łódź z PZU i ALE 10k Run (al. Bandurskiego)

15:30 Oficjalne zakończenie imprezy (Atlas Arena)

PEŁNY PROGRAM IMPREZY >>

TRANSMISJA ONLINE

Transmisja online z łódzkich zmagań dostępna będzie na stronie www.lodzmaraton.pl

Combo ŁÓDŹ!!!

Już w najbliższy weekend (15-17 kwietnia) tłumy biegaczy pobiegną ulicami Łodzi. Jest to jeden z najszybszych maratonów, więc walka będzie zacięta. Już w niedzielę przekonamy się kto będzie najszybszy! Start o godzinie 9.00. Z królewskim dystansem mierzyć się będzie nasz redaktor, Damian Bąbol. Powodzenia!

Kandydaci do zwycięstwa

Swój udział zapowiedział m.in. Yared Shegumo, wicemistrz Europy z 2014 roku, dla którego będzie to już czwarty start w łódzkim maratonie oraz ubiegłoroczny zwycięzca - Albert Kiplagat Matebor.

- Na starcie zobaczymy sześciu zawodników z rekordami życiowymi poniżej 2 godzin i 11 minut oraz trzy zawodniczki, biegające poniżej 2 godzin i 30 minut - mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU.

Głównym kandydatem do zwycięstwa jest ubiegłoroczny triumfator, Albert Kiplagat Matebor z Kenii, który może pochwalić się znakomitym rekordem życiowym 2:05:25. Do walki o zwycięstwo z pewnością włączy się Yared Shegumo. Polak etiopskiego pochodzenia będzie chciał udowodnić, że zdobyta w Berlinie kwalifikacja olimpijska, to nie był przypadek i dalej jest w wysokiej formie. "Czarnym koniem" zawodów, może być Mahmed Bucetta z Hiszpanii, dla którego będzie to maratoński debiut, ale wynik 1:03:21 z 2015 roku w półmaratonie stawia go wśród faworytów biegu.

W rywalizacji kobiet organizatorzy liczą na dobry występ Agnieszki Mierzejewskiej. W miniony weekend zajęła trzecie miejsce w prestiżowym półmaratonie w Berlinie, gdzie uzyskała znakomity rezultat 1:11:42, co plasuje ją na czwartym miejscu w historii polskiego półmaratonu kobiet. W ubiegłym roku w Łodzi zajęła drugie miejsce, przy obecnej wysokiej dyspozycji będzie walczyć o złoty medal Mistrzostw Polski. Najbardziej utytułowaną zawodniczką na liście jest Askale Tafa Magarsa z Etiopii, która w swojej karierze wygrywała m.in. maratony w Dubaju, Paryżu oraz Mediolanie. Jej rekord życiowy to 2:21:31. . W ramach DOZ Maratonu Łódź odbędą się 36. Mistrzostwa Polski kobiet w maratonie.

TRASA

Nowa trasa DOZ Maratonu Łódź z PZU 2016 została w większości poprowadzona przez ścisłe centrum miasta. Maratończycy wbiegną też po raz pierwszy w historii w serce mieszkaniowej dzielnicy Retkinia. Zmianie ulegnie także miejsce startu. Meta tradycyjnie już w hali Atlas Arena. Razem z maratończykami na biegowe zmagania wyruszą także uczestnicy 10k Run.

Start do maratonu i biegu towarzyszącego na 10 kilometrów został przeniesiony pod Atlas Arenę, na ulicę Bandurskiego.

Chcieliśmy przybliżyć start do mety, by podnieść komfort i zadowolenie uczestników naszej imprezy. 17 kwietnia będziemy świadkami bardzo widowiskowego startu, bo wraz z maratończykami na trasę wyruszą także uczestnicy biegu na 10 kilometrów, ale... tym razem pobiegną w przeciwnym kierunku! Maratończycy skierują swoje kroki do centrum Łodzi, a osoby startujące na 10 kilometrów ruszą w kierunku Retkini. Jedni i drudzy swój bieg zakończą w Atlas Arenie - mówi Michał Drelich.

Radości z rozwoju DOZ Maratonu Łódź z PZU, jak i z przebiegu nowej trasy nie kryje Tomasz Trela, wiceprezydent Miasta Łodzi, a prywatnie również zapalony biegacz-amator.

Łódź za sprawą ogromnej ilości inwestycji odsłania swoje nowe oblicze. Pozytywne zmiany, które zachodzą w naszym mieście widać gołym okiem - mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - W przyszłym roku otwarty zostanie Dworzec Łódź - Fabryczna, jeden z najnowocześniejszych w Europie, a w ostatnim czasie otwarta została również po przebudowie główna arteria miasta, czyli trasa W-Z. Konsekwentnie realizujemy program rewitalizacji zabytkowych kamienic, dzięki któremu odzyskują one dawny blask. Cieszymy się, że biegacze z Polski i ze świata dzięki maratonowi będą mogli na własne oczy przekonać się, jak pięknieje nasze miasto - dodaje.

Atrakcje, dużo atrakcji

W piątek, o godzinie 12:00 otwarta zostanie Atlas Arena i rozpocznie się Expo Run&Fun. W sobotę, o godzinie 10:00, na Stadionie Miejskim odbędzie się happeningowy Bieg Śniadaniowy, a po nim Omegamed Kids Run, czyli zawody dla dzieci i młodzieży. Również o 10:00 rozpocznie się DOZ Piknik Dbam o Zdrowie. Na pikniku odbędą się między innymi pokazy taneczne z aktorką i tancerką - Agnieszką Kaczorowską. Dostępne będą też bezpłatne badania, strefa dla dzieci z dmuchańcami, zjeżdżalniami i animatorami oraz spotkania z mistrzami łódzkiego sportu - Arturem Partyką czy Zbigniewem Bródką. O godzinie 17:00 zaprezentowana zostanie elita sportowa DOZ Maratonu Łódź z PZU.

W niedzielę, punktualnie o 9:00 na trasę wyruszą uczestnicy DOZ Maratonu Łódź z PZU oraz ALE 10k Run.

Najważniejsze punkty harmonogramu:

Godziny otwarcia EXPO:

Piątek, 15 kwietnia 2016: 12:00-21:00 Sobota, 16 kwietnia 2016: 9:00-18:00

PEŁNY PROGRAM: http://www.lodzmaraton.pl/biegacze/program

TRANSMISJA ONLINE

Transmisja online z łódzkich zmagań dostępna będzie na stronie www.lodzmaraton.pl

Jak biegać wiosną? 5 rzeczy, które warto mieć w szafie