ASICS BEAT THE SUN - Zmierz się z przyrodą w niezwykłym wyścigu ze słońcem

Poznaj ASICS Beat The Sun. Niesamowitą rywalizację, w której nie liczy się to, na którym miejscu przekroczysz linię mety. Istotnym jest, kiedy to zrobisz. 150km, 8 drużyn, najdłuższy dzień w roku - czas zmierzyć się z przyrodą w niezwykłym wyścigu ze słońcem.

Wydarzenie w Chamonix oferuje biegaczom-amatorom niepowtarzalną okazję biegu wraz z profesjonalnymi zawodnikami w wyjątkowej sztafecie. W wyścigu bierze udział osiem międzykontynentalnych drużyn , rywalizujących ze sobą na zróżnicowanym terenie, aby zwyciężyć i zostać pierwszą drużyną, która pokonała słońce w wyścigu wokół Mont Blanc - najwyższego szczytu w Europie - między wschodem, a zachodem słońca.

Rywalizując ze sobą nawzajem oraz z zegarem przyrody, drużyny mają zaledwie 15 godzin 41 minut i 35 sekund, aby pokonać trasę liczącą 150km. Każdy biegacz pokonuje dwie sekcje sztafety o długości od 3km do 19km, na różnej wysokości i po różnorodnym terenie, łącząc elementy trailu, biegu po szosie i biegu górskiego, przemierzając tereny Francji, Włoch i Szwajcarii w zaledwie jeden dzień.

ASICS BEAT THE SUNASICS BEAT THE SUN QUEMENER YVES-MARIE QUEMENER YVES-MARIE

Jedynie cztery sekundy dzieliły Team Americas i Team Europe South, które w regulaminowym czasie dotarły do mety ubiegłorocznego Beat The Sun. Pot, krew, zmęczenie, łzy, ale również czysta radość po przekroczeniu linii mety towarzyszyły w poprzedniej odsłonie imprezy zawodnikom z 17 krajów. Chętnych do startu nie brakowało - spośród 10 000 biegaczy z całego świata wybranych zostało 15, którym dano szansę uczestniczenia w ASICS Beat the Sun!

Nie zwlekaj! Zarejestruj się już dziś, by w najdłuższy dzień w roku, wystartować w niesamowitym wyścigu ze słońcem! >>

Przygotowania do tegorocznej edycji, wchodzą w decydującą fazę. Już 25 kwietnia ASICS ogłosi 50 finalistów wybranych do uczestnictwa w imprezie w Chamonix, a następnie zostaną oni objęci elitarnym programem treningowym w celu pełnego przygotowania do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Chętnym, którzy nie zakwalifikują się do finałowej 50-tki, ASICS nadal będzie udzielać najnowszych wskazówek i porad treningowych, aby pomóc im w osiągnięciu indywidualnych celów zaplanowanych na 21 czerwca.

Dla głodnych wrażeń biegaczy, ASICS przygotował specjalną platformę .

Członkowie społeczności #BeattheSun otrzymują dostęp do ekskluzywnego programu treningowego online opracowanego przez profesjonalnych trenerów ASICS, aby pomóc biegaczom w osiągnięciu celów zaplanowanych na 21 czerwca. Obecne przygotowania, w tygodniu 5 oraz 6 skupiają się na zwiększaniu intensywności oraz urozmaicaniu treningu.

Podczas wydarzenia 21 czerwca powołanych zostanie osiem drużyn z pięciu różnych kontynentów . Trzy drużyny z Europy będą reprezentowane przez biegaczy-amatorów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Norwegii i Polski, zaś dwie drużyny amerykańskie obejmować będą biegaczy-amatorów ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Kanady i Meksyku. Region Azja-Pacyfik również będzie posiadał dwie drużyny, obejmujące biegaczy-amatorów z Japonii, Singapuru, Chin, Korei Południowej, Hong Kongu i Australii, zaś w drużynie afrykańskiej znajdą się biegacze-amatorzy z Południowej Afryki, Kenii i Burundi.

ASICS BEAT THE SUN - Zmierz się z przyrodą w niezwykłym wyścigu ze słońcemASICS BEAT THE SUN - Zmierz się z przyrodą w niezwykłym wyścigu ze słońcem http://www.asics.com/ http://www.asics.com/

Wśród reprezentantów poszczególnych drużyn, nie zabraknie utytułowanych zawodników. Do rywalizacji włączają się miedzy innymi: Ryan Hall oraz Deena Kastor , jedni z najlepszym amerykańskich maratończyków w historii. Polskę reprezentować będzie Ambasador marki ASICS Tomasz Domżalski . Jego zespołowego partnera poznamy już wkrótce!

Podczas gdy biegacze podejmą najtrudniejsze wyzwanie przyrody w Chamonix, ASICS pragnie zainspirować pozostałych członków społeczności #BeattheSun, aby zrealizowali swe indywidualne cele dotyczące biegania przed zachodem słońca 21 czerwca - w dzień ogłoszony światowym dniem biegania i dniem ostatecznego wyścigu człowieka z przyrodą!

#BeatTheSun