Biegowy weekend: 2-3 kwietnia. 11. PZU Półmaraton Warszawski, Dębno Maraton, Bieg Charytatywny w Sulejówku

11. PZU Półmaraton Warszawski, Dębno Maraton, Bieg Charytatywny w Sulejówku z udziałem gwiazd - zaczynamy sezon startowy!

11. PZU Półmaraton Warszawski

W niedzielę (3 marca) o godz. 10 wystartuje 11. edycja PZU Półmaratonu Warszawskiego. Do udziału w jednej z największych imprez biegowych w Polsce zapisało się 14 tys. zawodników. Po raz pierwszy w historii start i meta 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego będzie na Placu Trzech Krzyży. Start biegu na 21 km zaplanowano na godz. 10.

Na wszystkich odwiedzających 1-2 kwietnia Halę Torwar, gdzie będzie czynne biuro zawodów, czeka również wiele konkursów i atrakcji. Chcecie wymienić swoją sportową garderobę, być na bieżąco z najnowszymi trendami biegowymi, sprawdzić swoją formę przed rozpoczęciem sezonu lub po prostu spędzić miło czas w sportowej atmosferze? Spotkajmy się na Torwarze!

W dniu zawodów w okolicach startu liczba miejsc parkingowych będzie bardzo ograniczona. Organizatorzy zachęcają do przyjeżdżania na start komunikacją miejską, z której 3 kwietnia na mocy uchwały Rady Miasta biegaczy będą mogli korzystać bezpłatnie na podstawie numeru startowego (wyłącznie w granicach 1. strefy biletowej).

Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Więcej: TUTAJ

Charytatywny Bieg w Sulejówku

To charytatywne przedsięwzięcie, którego celem jest pomoc mamie jednego z zawodników Victorii Sulejówek.

Pani Małgorzata jest chora na raka płuc z nalotami na nerki. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy, na który umiera rocznie na całym świecie ponad 1,3 mln osób. Podjęta walka odpowiednio wcześnie z tą chorobą daje szansę mamie Sebastiana Pękali na dalsze życie.

Start biegu na dystansie około 3 km (Park Glinianki) o godz. 15 na Stadionie Victorii Sulejówek przy ul. Krasińskiego 6.

Opłaty startowe będą przyjmowane przed biegiem w biurze zawodów. Każdy musi stawić się w biurze zawodów w celu weryfikacji danych oraz podpisaniu oświadczenia (dzieci poniżej 18 roku życia muszą stawić się z opiekunem lub pisemną zgodą na udział w biegu)

Zaraz po biegu planowany jest wspólny grill. Cały dochód z cateringu będzie przekazany na leczenie Pani Małgorzaty.

Oprócz biegu odbędzie się również mecz Victoria Sulejówek - Gwiazdy Piłki Nożnej. W drużynie gwiazd wystąpią między innymi: Maciej Szczęsny, Marcin Mięciel, Igor Gołaszewski, Maciej Bykowski, Jerzy Podbrożny, Marcin Żewłakow, Michał Żewłakow, Dariusz Dziekanowski, Marek Citko.

Bieg Charytatywny w SulejówkuBieg Charytatywny w Sulejówku Bieg Charytatywny w Sulejówku Bieg Charytatywny w Sulejówku

Więcej: rozbieganysulejowek.pl

43. Maraton Dębno

Maraton Dębno to najstarsza biegowa impreza na 42,195 km w Polsce. Zalicza się do Korony Maratonów Polskich. Początek rywalizacji zaplanowano na 3 kwietnia o godz. 11. przy ul. Kostrzyńskiej 14 w Dębnie. W ramach imprezy zaplanowano 14. Mistrzostwa Polski Policjantów, 3. Mistrzostwa Polski Strażaków oraz 3. Mistrzostwa Polski Nauczycieli.

Trasa do pokonania to cztery pętle ulicami Dębna i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno. Posiada atest PZLA i będzie oznakowana co każdy kilometry. Punkty pomiaru czasu co 5 km.

dd d

Więcej: www.maratondebno.pl

VI Pabianicki Półmaraton

Start: 3 kwietnia o godz. 11. Limit czasu na ukończenie rywalizacji wynosi 3 godziny.

Biuro Półmaratonu będzie czynne w dniach 2 kwietnia w godz. 17- 20 oraz w dniu zawodów w godz. 7-10 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pabianicach w Hali Koszykówki. Wejście od Grota Roweckiego 3.

Wśród osób, które wezmą udział w VI Pabianickim Półmaratonie i Biegu na 5 km zostanie zorganizowany konkurs, w którym do wygrania będzie około 50 nagród rzeczowych.

MARCIN WOJCIECHOWSKI

Więcej: pabianickipolmaraton.pl