Kolejna edycja Biegu Wegańskiego "Łatwiej niż myślisz!" już na początku maja [POLECA POLSKA BIEGA]

W Biegu Wegańskim może wziąć udział każdy, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ - postawić pierwszy krok na biegowej ścieżce, zaprzyjaźnić się z dietą roślinną i pomagać innym. Polska Biega patronuje temu wydarzeniu!

Promujemy zdrowy tryb życia, inspirujemy do zmian i pomagamy zwierzętom zgodnie z hasłem przewodnim -ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ!

Organizatorzy Biegu Wegańskiego zapraszają wszystkich zwolenników aktywnego trybu życia, zdrowej diety i sympatyków zwierząt na całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 8 maja nad Wisłą w Warszawie . Kolejna już inicjatywa Run Vegan! ma na celu szeroką promocję świadomego stylu życia. Organizatorzy zachęcają do aktywności fizycznej, zdrowego i etycznego sposobu odżywiania się oraz współdziałania na rzecz zwierząt i środowiska, rozpoczynając tym samym Tydzień Wegetarianizmu Fundacji Viva!.

4. Bieg Wegański odbędzie się na dystansie 5, 10 i 21 km . Nowością w programie wiosennej edycji jest popołudniowy półmaraton , pozwalający na sprawdzenie swoich sil na długim dystansie. Będzie się z kim ścigać, ponieważ swoją obecność zapowiada m.in. mistrz tras górskich Artur Jabłoński oraz były Minister Sportu i olimpijczyk Adam Korol ze świetną maratońską życiówką. Zaplanowane jest również wsparcie dla debiutantów - pobiegną z nimi sprawdzone Zające , które z radością zadbają o dotarcie wszystkich do mety w wyznaczonym czasie.

Na start zapraszamy również dzieci, dla których biegi odbędą się w kilku grupach wiekowych. Dzięki temu 8 maja będzie dniem prawdziwie rodzinnym, z bieganiem i jedzeniem w tle.

Bieg WegańskiBieg Wegański biegweganski.pl biegweganski.pl

Trasy dla wszystkich dystansów zostały poprowadzone ścieżkami nad samym brzegiem Wisły, pozwalając odkryć szczególny - dziki i zielony - wymiar Warszawy. Każdy uczestnik biegu głównego (5, 10 i 21 km) otrzyma kupon na wegański posiłek po biegu. Tym razem będzie to autorska Kasza Party z 2 rodzajami kasz i 2 sosami do wyboru, pokazująca smaki i różnorodność kuchni roślinnej.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji aspekt charytatywny i pro-ekologiczny imprezy będzie miał bardzo konkretny charakter.

Po pierwsze zwierzęta : Organizatorzy zapraszają do udziału w dedykowanej Biegowi Wegańskiemu aukcji na rzecz schroniska w Korabiewicach , którym opiekuje się Fundacja Viva!. Można tam zakupić symboliczną cegiełką, która w tym roku zostanie przeznaczona na rzecz badań serca podopiecznych schroniska. Ze środków pozyskanych przy poprzednich edycjach zostały zakupione całoroczne budy dla psów, namiot edukacyjny dla wolontariuszy, a jesienna zbiórka pozwoliła na zakup miesięcznego zapasu siana dla korabiewickich koni.

Po drugie ekologia : 23 kwietnia, 2 tygodnie przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek na Żoliborzu w ramach akcji "Zabiegam o czystą Polskę" .

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu z psem , z dodatkową klasyfikacją dla osób z czworonogami na dystansach 5 i 10 km. Zachęcają również do przebrania się - najciekawsze stroje zostaną nagrodzone .

Równolegle z biegami odbędzie się sesja wykładów w Polskim Komitecie Olimpijskim. Eksperci, m.in. kardiolog prof. dr Artur Mamcarz - opowiedzą o roli diety dla zdrowia oraz jej znaczenia dla wydolności i regeneracji w sporcie. Gościć będziemy również dietetyczkę mgr Hannę Stolińską z Instytutu Żywności i Żywienia. Pojawi się też Ken Spector , przedstawiciel "Happy Cow", międzynarodowego portalu dedykowanego wege-restauracjom na całym świecie.

2. Bieg Weganski/ 2nd Vegan Run, Warsaw, Poland, 2015.05.10 from Run Vegan! on Vimeo .

W ramach imprezy odbędzie się także Zabiegany Targ Wegański z ponad 20 wystawcami. Dzięki temu można będzie od razu przekonać się, jak smaczna i różnorodna jest kuchnia roślinna.

Wstęp na targ i wykłady jest bezpłatny . Szczegółowy harmonogram wykładów i lista wystawców pojawią się już wkrótce na stronie Biegu Wegańskiego

Wolontariat : serdecznie zapraszamy, grupowo i indywidualnie. Zgłoszenia: wolontariat@runvegan.pl

Rejestracja : Cały czas można się zapisać na wybrany dystans na: www.biegweganski.pl

Zapisy i opłaty:

Biegi dla dzieci : 30 zł do 5 maja. Od 6 do 8 maja - 40 zł

Bieg na 5 km : 40 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja - 70 zł

Bieg na 10 km : 50 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja - 90 zł

Półmaraton 70 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja - 110 zł

Osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1946 i poprzednie) zwolnione są z opłaty startowej

Bieg WegańskiBieg Wegański biegweganski.pl biegweganski.pl

W pakietach dla dzieci: numer z chipem do pomiaru czasu, medal na mecie, upominek, woda

W pakiecie biegu głównego:

- numer z chipem do pomiaru czasu, medal, upominek, woda, izotonik, Kasza Party

- bezpłatne badanie serca i badanie wydolnościowe w przychodni PortaMedica

PROGRAM IMPREZY

6 - 7 maja

12.00 - 19.00 Biuro Zawodów - odbiór pakietów startowych

8 maja

07.30 - 13.30 Biuro Zawodów - odbiór pakietów startowych.

UWAGA: wydawanie pakietów na dany dystans kończy się na 30 min przed startem

08.40 Oficjalne otwarcie imprezy

09.00 Bieg na dystansie 5 km

10.00 Bieg na dystansie 10 km

11.30 Bieg dzieci (2009 i młodsi) - dystans ok. 300 m

11.45 Bieg dzieci (2008 - 2006) - dystans ok. 500 m,

12.00 Bieg dzieci (2005 - 2003) - dystans ok. 1 km,

12.15 Bieg dzieci (2002 - 2000 dzieci urodzone po 8 maja) - dystans ok. 1 km

12.30 Dekoracje zwycięzców na dystansie 5 i 10 km i w kategorii "bieg z psem"

13.00 Dekoracje zwycięzców w biegach dzieci

14.00 Start biegu na dystansie 21 km

16.30 Dekoracje zwycięzców na dystansie 21 km i w kategoriach dodatkowych (przebrania, nagrody specjalne)

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

09:00 - 17:00 Zabiegany Targ Wegański na terenie Miasteczka Biegowego

09.00 - 17.00 Wykłady ekspertów na temat diety roślinnej i aktywności fizycznej, Polski Komitet Olimpijski

11.00 - 13.00 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 5 i 10 km)

16.00 - 17.30 Wegańska Kasza Party (zawodnicy 21 km)

17.30 Oficjalne zakończenie imprezy