Wystartowały zapisy na piątą już edycję Biegu Lwa

Rozpoczęły się zapisy do piątej edycji Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Na biegaczy czeka 1111 miejsc w półmaratonie i 333 w biegu Pogoń za Lwem na dystansie 7 km. Jak co roku imprezie będzie towarzyszyć szereg atrakcji dla całych rodzin. Bieg odbędzie się w niedzielę, 22 maja.

Trasa biegu półmaratońskiego pozostaje bez zmian. Biegacze pokonają trzy pętle ulicami Tarnowa Podgórnego. Meta będzie zlokalizowana na Stadionie Tarnovii, dzięki czemu zawodnicy będą finiszować na bieżni lekkoatletycznej. Trasa biegu ma opinię "szybkiej" i jeśli tylko warunki pogodowe będą sprzyjające można spodziewać się wyników na poziomie 1:03 - jak to było w poprzednich latach. Startujący w Pogoni za Lwem pobiegną jedną pętlę.

Zawody rozgrywane są w Tarnowie Podgórnym pod PoznaniemZawody rozgrywane są w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem Tomasz Szwajkowski Tomasz Szwajkowski

Zapisy do zawodów rozpoczną się dokładnie na trzy miesiące przed biegiem - 22 lutego i zostaną zamknięte w momencie wyczerpania limitu miejsc (1111 w półmaratonie i 333 w biegu na 7 km). W poprzednim roku lista startowa zapełniła się w ciągu kilku dni.

Również 22 lutego ruszą zapisy do trzeciej edycji Triathlonu Lwa w Lusowie na dystansach 1/4 i 1/8 IRONMAN (limity 2x333 osoby). Triathlon Lwa Otimedica odbędzie się 18 czerwca.

Pakiet startowy na Biegu Lwa

Na mecie Biegu Lwa każdy zawodnik otrzyma wyjątkowy medal, zaprojektowany przez znanego na całym świecie artystę - Antoniego Walerycha. W pakietach startowych biegacze znajdą m.in. koszulkę techniczną, torbę sportową i kawę, a to tylko część z zaplanowanych gadżetów. Tradycyjnie już zawody uatrakcyjni koncert - w poprzednich latach były zespoły Raggafaya oraz TABU. Tym razem organizatorzy szykują zupełnie wyjątkowy występ, który na razie owiany jest tajemnicą.

Zawodnicy z elity

Na starcie nie zabraknie czołowych zawodnikówNa starcie nie zabraknie czołowych zawodników Tomasz Szwajkowski Tomasz Szwajkowski

W każdej poprzedniej edycji Biegu Lwa nie brakowało zawodników z polskiej elity, a także zagranicznych ścigaczy. Zwycięzcą w roku 2015 został Kenijczyk Hillary Kimaiyo z czasem 1:03:52. Tuż za nim na metę wbiegł drugi z Kenijczyków - David Metto (1:03:53), a kilka minut za nimi - pierwszy z Polaków - Błażej Brzeziński (1:08:50). Wśród kobiet triumfowała Dominika Nowakowska (1:14:00), przed Ewą Kucharską (1:18:58). Trzecie miejsce zajęła Kenijka Magdaline Jepkorir Chemjor (1:21:16). Linię mety półmaratonu w 2015 roku minęło 1071 osób. Elita tegorocznej edycji zostanie zaprezentowana wkrótce.

Atrakcje dla dzieci i kibiców

Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym to impreza rodzinna, nie może więc zabraknąć rywalizacji dzieci i młodzieży - Biegu Lwiątek na dystansach od 100m do 2000m oraz Sztafety Pokoleń 3x400 metrów. Zapisy do tych zawodów ruszą 22 kwietnia.

Biegi i atrakcje dla dzieciBiegi i atrakcje dla dzieci Justyna Grzywaczeska Justyna Grzywaczeska

Na tych, którzy nie wystartują czeka EXPO LWA POZIOM WYŻEJ z kilkudziesięcioma strefami aktywności. Dodatkową konkurencją dla osób niebiegających będzie Maraton Outdoor Cycling.

Szczegółowe informacje o Biegu Lwa oraz zapisy znajdują się na stronie www.bieglwa.pl . Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku .