15. PZU Cracovia Maraton. Znamy już trasę tegorocznego maratonu

Wiemy już którędy poprowadzi trasa 15. PZU Cracovia Maraton, który zorganizowany zostanie 15 maja 2016 roku. Po raz trzeci z rzędu, start i meta usytuowane będą w samym sercu Krakowa - na Rynku Głównym.

Również po raz trzeci, trasa składa się z dwóch pętli wiodących w znacznej mierze poprzez najstarszą i najpiękniejszą część miasta. Zgodnie z towarzyszącym imprezie od pierwszej edycji hasłem "z historią w tle", uczestnicy krakowskiego maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Maratończycy będą mieć w zasięgu wzroku jednak nie tylko Wawel, Sukiennice czy historyczne budowle sakralne, ale też najnowocześniejsze obiekty, takie jak TAURON Arena Kraków.

MICHAŁ ŁEPECKI

Powyższy przebieg trasy pozwoli ograniczyć utrudnienia w ruchu drogowym oraz ułatwi pracę służb mundurowych i wolontariuszy, bez których pomocy nie byłoby możliwe zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu biegaczom, a także kibicom, mieszkańcom i wszystkim osobom przebywającym w tym czasie w naszym mieście.

Dwie pętle pozwolą również na zgromadzenie się wzdłuż trasy większej ilości kibiców, którym łatwiej będzie zagrzewać biegaczy do walki z czasem i samym sobą.

Na decyzję na temat trasy 15. PZU Cracovia Maraton wpłynęła także zapowiedź licznych remontów krakowskich ulic, które są zaplanowane przed lipcowymi Światowymi Dniami Młodzieży.

15. PZU Cracovia Maraton

Trasa 15. PZU Cracovia Maraton (42 km 195 m)

1. Rynek Główny - start na wysokości ul. Siennej (linia G-H)

2. ul. Grodzka

3. ul. Św. Idziego

4. ul. Podzamcze

5. ul. Powiśle

6. ul. Zwierzyniecka

7. Al. Krasińskiego

8. na skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego - w lewo na deptak przy Al. 3 Maja

9. chodnikiem z wykorzystaniem parkingu przy ul. Piastowskiej do ul. Na Błoniach

10. deptak przy al. Focha, Al. Krasińskiego, dwoma środkowymi pasami przez Most Dębnicki

11. ul. Konopnickiej (jezdnią pod prąd), 400 m za wlotem w ul. Ludwinowską nawrót do ul. Ludwinowskiej

12. ul. Ludwinowska

13. ul. Rollego

14. ul. Przy Moście

15. ul. Staromostowa

16. ul. Brodzińskiego

17. ul. Nadwiślańska

18. ul. Zabłocie

19. pod Mostem Kotlarskim, ślimakiem na most, ul. Kotlarska, na Rondzie Grzegórzeckim jezdnią w Al. Pokoju do pierwszej przełączki, następnie przejście na jezdnię pod prąd

20. Al. Pokoju aż do ul. Lema, jezdnią pod prąd (prawy pas ruchu), do nawrotu na skrzyżowaniu z ul. Dąbską, prawym pasem ruchu do Al. Pokoju, powrót tą samą jezdnią aż do przełączki przed ul. Kordylewskiego, pod prąd do Ronda Grzegórzeckiego

21. ul. Kotlarska (jezdnia pod prąd) do ślimaka, ul. Podgórska, wbiegnięcie na Bulwary Wiślane (przejście dla pieszych)

22. Bulwary Wiślane do pochylni za Mostem Grunwaldzkim, górnym bulwarem do ul. Podzamcze w lewo w ul. Powiśle - początek drugiej pętli

23. koniec drugiej pętli, ul. Podzamcze, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny - meta na wysokości ul. Siennej (linia G-H)

Zobacz wideo
Copyright © Agora SA