Biegowy weekend - 30-31 stycznia

Przełaje w Katowicach, dyszka w Lublinie, triathlon w Gdańsku i 24godzinne ściganie w Szczyrku. Jest co robić w ten weekend!

Trzecia Dycha do Maratonu

30 stycznia, Lublin

10 km

Przy padającym deszczu rywalizowali w niedzielę biegacze startujący w Pierwszej Dysze do Maratonu. Mimo kapryśnej aury i tak padł rekord - wystąpiło aż 1182 uczestników. - Było rewelacyjnie, bo to pogoda dla biegaczy - podsumował Maciej Bujak, który przebiegł wszystkie dotychczas rozegrane 'Dychy', a było ich 13.
Ta liczba okazała się szczęśliwa dla Andrzeja Starzyńskiego, który pewnie zwyciężył. Nie było to pierwsza wygrana tego mieszkającego w Polsce Ukraińskiego biegacza w 'Dysze'. Na trasie dzielnie się spisywał jeden z nestorów lubelskich biegów Stanisław Marzec. Wielokrotny mistrz Polski w biegach pod górę słynął z tego, że biegał boso. Tym razem wystartował jednak w obuwiu i spisał się bardzo dobrze, bo przybiegł na 12 pozycji. - Trasa była dość trudna, ale urozmaicona. W pierwszej jej części biegło mi się dobrze, potem było już trochę gorzej. Bardzo dobrze, że biegliśmy przez centrum Lublina i urokliwe Stare Miasto, więc mogli nas oglądać i dopingować kibice. Jestem zadowolony ze swego wyniku - dowodził po biegu zawodnik z Nałęczowa.
- Ten bieg organizowaliśmy z budżetu obywatelskiego, jeszcze z poprzedniego roku - mówi Marcin Bielski prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, organizator imprezy. - Na przyszły szykujemy już kolejny projekt - N 98, ale tym razem pod kątem rozbudowy infrastruktury dla biegaczy, typu ścieżki biegowe itp. Bardzo mnie cieszy, że tak wiele osób biega, bo to prowadzi też do tego, że społeczeństwo będzie zdrowsze.
Przy padającym deszczu rywalizowali w niedzielę biegacze startujący w Pierwszej Dysze do Maratonu. Mimo kapryśnej aury i tak padł rekord - wystąpiło aż 1182 uczestników. - Było rewelacyjnie, bo to pogoda dla biegaczy - podsumował Maciej Bujak, który przebiegł wszystkie dotychczas rozegrane "Dychy", a było ich 13. Ta liczba okazała się szczęśliwa dla Andrzeja Starzyńskiego, który pewnie zwyciężył. Nie było to pierwsza wygrana tego mieszkającego w Polsce Ukraińskiego biegacza w "Dysze". Na trasie dzielnie się spisywał jeden z nestorów lubelskich biegów Stanisław Marzec. Wielokrotny mistrz Polski w biegach pod górę słynął z tego, że biegał boso. Tym razem wystartował jednak w obuwiu i spisał się bardzo dobrze, bo przybiegł na 12 pozycji. - Trasa była dość trudna, ale urozmaicona. W pierwszej jej części biegło mi się dobrze, potem było już trochę gorzej. Bardzo dobrze, że biegliśmy przez centrum Lublina i urokliwe Stare Miasto, więc mogli nas oglądać i dopingować kibice. Jestem zadowolony ze swego wyniku - dowodził po biegu zawodnik z Nałęczowa. - Ten bieg organizowaliśmy z budżetu obywatelskiego, jeszcze z poprzedniego roku - mówi Marcin Bielski prezes Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, organizator imprezy. - Na przyszły szykujemy już kolejny projekt - N 98, ale tym razem pod kątem rozbudowy infrastruktury dla biegaczy, typu ścieżki biegowe itp. Bardzo mnie cieszy, że tak wiele osób biega, bo to prowadzi też do tego, że społeczeństwo będzie zdrowsze.  JAKUB ORZECHOWSKI JAKUB ORZECHOWSKI

W Lulinie pobiegnie trzecia już edycja Dychy do Maratonu. Wszystkie one mają przygotować biegaczy do pokonania królewskiego dystansu 8 maja 2016 roku. W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy zwiększyli limit uczestników na sobotni bieg. Tym razem start o godzinie 22.00

Piąty bieg przełajowy City TRAIL w Katowicach

31 stycznia, Katowice

5 km

W najbliższą niedzielę, 31 stycznia w Katowicach odbędzie się piąty bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody rozgrywane są w dzielnicy Giszowiec - nad stawami Janina i Barbara. Dystans do pokonania to 5km. W ramach imprezy rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300m do 2km. Opłata to symboliczne 2zł, uiszczane w dniu biegu. Połowa z tej kwoty jest przekazywana na cele charytatywne. Zapisy odbywają się na tych samych zasadach, co w przypadku biegu na 5km.

City Trail w KatowicachCity Trail w Katowicach Citytrail.pl Citytrail.pl

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w okresie wrzesień-marzec. Za każdym razem do pokonania jest ta sama trasa, co daje możliwość regularnego sprawdzania formy. Z takiej możliwości chętnie korzystają zawodowcy. - Od zawsze powtarzam, że takie zawody są zawsze lepsze od treningu i znakomicie przekładają się na dalszą część sezonu. Stając na starcie, patrząc na rywali, od razu mamy większą motywację i możemy zrealizować mocną jednostkę treningową, do której trudno byłoby się zmusić podczas samotnego treningu - mówi Artur Olejarz, brązowy medalista MP w biegach przełajowych z 2015 roku, regularnie startujący w cyklu CITY TRAIL.

Szczegóły na citytrail.pl

XI Bieg Wedla

30 stycznia, Warszawa

9 km

To jeden z bardziej popularnych biegów w stolicy. Do wyboru są trasy od 1,86 km do 9 km. Na mecie na uczestników czekają słodkości.

Zamieć 2016 - 24h zimowy ultramaraton górski

30 stycznia, Szczyrk

ZAMIEĆ to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: Baza - Skrzyczne - Baza, w przeciągu 24 godzin.

Szczegóły biegu: http://www.zamiec.pl/

Torus Triathlon In Da House 2016

30 stycznia, Gdańsk

Sprint indoor triathlon

To unikalne zawody w naszym kraju. Triathlon na sprinterskim dystansie (0,75 km, 20 km, 5 km) rozgrywany pod dachem. Na starcie stawią się m.in. Małgorzata Szczerbińska i Bartosz Banach.

http://torustriathlonteam.pl