11. PZU Półmaraton Warszawski. Znamy trasę tegorocznej edycji!

Z Placu Trzech Krzyży wystartują biegacze 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego, który odbędzie się 3 kwietnia. Będzie to jednocześnie debiut zabytkowego placu w roli startu i mety jednej z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce.

Tradycyjnie bieg skupiać się będzie na najpiękniejszych oraz historycznych punktach Warszawy. Start i meta będą zlokalizowane na łączącym Trakt Królewski Placu Trzech Krzyży.

Dziesięciotygodniowy plan treningowy na półmaraton

W przebiegu trasy pojawią się również nawiązania do zeszłorocznej edycji PZU Maratonu Warszawskiego - przeprawa na drugą stronę Wisły, bieg mostami: Gdańskim, Świętokrzyskim oraz 8. km odcinek wiodący m.in. przez starą Pragę.

Trasa 11. PZU Mamateriał prasowy

Z południowego Śródmieścia biegacze wyruszą traktem Królewskim w kierunku "Palmy" przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, zahaczając o Plac Piłsudskiego, robiąc pętlę wokół Placu Teatralnego, następnie Miodową przy Placu Zamkowym, Bonifraterską, Międzyparkową przy stadionie Polonii, dalej Słomińskiego przez Most Gdański, Starzyńskiego aż do 11 listopada, gdzie zawrócą w kierunku południowym, przez starą Pragę, Ratuszową, Dąbrowszczaków, Brechta, Jagiellońską, Parkiem Praskim na Wybrzeże Helskie, ulicą Okrzei, nieopodal Stadionu Narodowego, Mostem Świętokrzyskim, przez Powiśle, Tamkę, Solec, Ludną, Rozbrat, Agrykolę, Aleją Hopfera, Gagarina, Parkową, Sulkiewicza, Alejami Ujazdowskimi wzdłuż Łazienek Królewskich aż do mety na Placu Trzech Krzyży.

11. PZU Półmaraton Warszawski pobiegnie ulicami stolicy 3 kwietnia.

WWW: http://pzupolmaratonwarszawski.com

ZAPISY: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/