Biegowy weekend - 12-13 grudnia

W ten weekend pobiegać można po parkowych ścieżkach w ramach cyklu CITY TRAIL w Poznaniu i Bydgoszczy, a w Łodzi pomóc podopiecznym domu dziecka w ramach I Biegu Mikołajkowego.

I Bieg Mikołajkowy

Łódź, 13.12.2015

5 i 10 km

W Łodzi w niedzielę będzie można pobiegać na dystansie 5 i 10 km. I Bieg Mikołajkowy ma charakter charytatywny - uczestnicy wspierają dom dziecka.

Szczegóły >>

Sezon przełajowy w pełni, czas na trzeci bieg CITY TRAIL w Bydgoszczy i Poznaniu

12-13.12.2015

Poznań, Bydgoszcz

5 km

CITY TRAIL zaprasza na parkowe ścieżkiCITY TRAIL zaprasza na parkowe ścieżki Piotr Dymus Piotr Dymus

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl biegów przełajowych, rozgrywanych na dystansie 5km. Sezon 2015/2016 trwa od września. W najbliższą sobotę - 12 grudnia odbędą się trzecie zawody w Poznaniu, a następnego dnia w Bydgoszczy.

Biegi w terenie to szereg korzyści. - Cross - ze względu na ukształtowanie terenu - uczy biegania w zmiennym tempie, co bardzo przydaje się podczas rywalizacji na ulicy czy stadionie w momencie, kiedy chcemy zgubić czy zmęczyć rywali. Starty przełajowe w naturalny sposób wzmacniają nasze mięśnie - podkreśla Jacek Wosiek , trener lekkiej atletyki, prowadzący zawodników na średnich i długich dystansach, wśród których wielu to reprezentanci kraju na arenie międzynarodowej. - Zawodnicy lubią adrenalinę startową. Do tej pory było tak, że starty odbywały się do jesieni, a później następowała często blisko półroczna przerwa. Wiele osób po takim czasie braku bodźca jakim jest start, miało problem z pełną mobilizacją, było niepewnych swojej dyspozycji. Start w przełaju może być doskonałym przypomnieniem sytuacji startowej. Można go traktować jako najlepszy sprawdzian dyspozycji po przepracowanym okresie. Warto startować cyklicznie, co pozwala na bieżąco sprawdzać formę w celu weryfikacji treningu. Z mojej perspektywy ważne jest również to, że starty przełajowe doskonale kształcą charakter zawodnika. Na stadionie można dobiec do mety tak zwaną siłą rozpędu, na przełaju trzeba niejednokrotnie wykazać się większą odpornością na ból i wolą walki.

Szczegóły obu biegów na Citytrail.pl

Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.