Bieg Niepodległości w Warszawie

Warszawski Bieg Niepodległości organizowany jest już po raz 27. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością, w tym roku pakiety na bieg rozeszły się w ekspresowym tempie. Łatwo osiągając limit 15 tys. uczestników stołeczny bieg potwierdził miano największego biegu na dystansie 10 kilometrów w Polsce.

Trasa jest szybka, warunki sprzyjające, ale to nie te czynniki przyciągają tłumy uczestników. Klimat biegu, szczególny narodowy charakter, odgrywa największe znaczenie. Przed biegiem tradycyjnie wszyscy śpiewają hymn narodowy, a zwieńczeniem wysiłku jest szczególny medal, który na mecie wręczają wolontariusze.

Stołeczny Bieg Niepodległości jest ostatnim z cyklu Warszawska Triada Biegowa , odbywającego się pod hasłem "Zabiegaj o pamięć". Bieg wystartuje o symbolicznej godzinie 11.11 w okolicach skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki. 10-km trasa będzie wiodła m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

Uczestnicy dzięki biało czerwonym koszulką utworzą "żywą flagę", która biegnie stołecznymi ulicami. XXVI bieg niepodleglosciXXVI bieg niepodleglosci archiwum prywatne

W trakcie biegu będzie można pomóc 10-letniemu Kubie , podopiecznemu Fundacji Spełnionych Marzeń. Podczas operacji usunięcia nowotworu amputowano mu rękę. Zbiórkę funduszy mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy, którzy pobiegną z kartką "biegnę dla Kuby" . Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zakup protezy ręki dla chłopca. Kartki będzie można odebrać 10 listopada w biurze zawodów w godzinach jego pracy (12.00-18.00) oraz 11 listopada w godzinach 9.30-11.00 w namiocie PKO Banku Polskiego w okolicach sceny głównej (skrzyżowanie ul. Stawki i al. Jana Pawła II).

Zobacz jak było na 16. PKO Poznań Maraton

Zobacz wideo