Biało-czerwone biegi na mapie całej Polski

Sposobów na świętowanie niepodległości jest wiele. Można wybrać się na koncert, można spokojniej lub mniej spokojniej maszerować ulicami miast, można świętować z władzami na placach. A można też biec w biało czerwonym tłumie. I taką formę świętowania lubimy najbardziej.

Biegów niepodległościowych na mapie Polski jest coraz więcej. Większe i mniejsze miasta przyciągają biegaczy do przebiegnięcia dystansu przeważnie 10 km.

Sprawdzamy, gdzie można świętować!

Meta przy ORP Błyskawica

11 listopada wystartuje w Gdyni ostatni w tym roku bieg z cyklu "PKO Grand Prix Gdyni". Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna "biegnę dla Kacperka".

Zawodnicy wystartują w środę 11 listopada o godz. 15.00. Start i meta znajdować się będą na Skwerze Kościuszki, na wysokości ORP "Błyskawica".

Bieg Niepodległości w GdyniBieg Niepodległości w Gdyni Fot. Dominik Sadowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

W trakcie biegu będzie można pomóc dwuletniemu Kacperkowi, który urodził się z bardzo złożoną wadą serca.

Wystarczy na czas biegu przypiąć do koszulki kartkę "biegnę dla Kacperka". Kartki będzie można odbierać 11 listopada od 9.00 do 14.30 na stanowisku PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali namiotowej na końcu Skweru Kościuszki.

27 edycja stołecznego biegu

Miejsca na warszawski Bieg Niepodległości rozeszły się w oka mgnieniu. To wielkie stołeczne święto przyciąga tysiące biegaczy, a utworzona z biegaczy biało-czerwona flaga to niesamowite wspomnienie zarówno dla samych startujących, jak i dla kibiców. 11 listopada wystartuje m.in. XXVII Bieg Niepodległości w Warszawie.11 listopada wystartuje m.in. XXVII Bieg Niepodległości w Warszawie. JACEK MARCZEWSKI JACEK MARCZEWSKI

Tak samo jak na innych biegach uczestnicy będą mogli wspomóc potrzebujące dzieci.

Podczas 27. Biegu Niepodległości będzie można pomóc 10-letniemu Kubie, podopiecznemu Fundacji Spełnionych Marzeń. Podczas operacji usunięcia nowotworu amputowano mu rękę. Zbiórkę funduszy mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy, którzy pobiegną z kartką "biegnę dla Kuby". Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zakup protezy ręki dla chłopca.

Pomagać i świętować można też w Rzeszowie

11 listopada wystartuje w Rzeszowie ostatni w tym roku bieg z cyklu "PKO Rzeszów Biega" - 3. PKO Bieg Niepodległości. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna "biegnę dla Zosi".

11. listopada. Rzeszów - Bieg Niepodległości11. listopada. Rzeszów - Bieg Niepodległości PATRYK OGORZAŁEK PATRYK OGORZAŁEK

Bieg na 10 km wystartuje 11 listopada o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą na Alei Rejtana, na wysokości Centrum Handlowego Plaza.