Sportowe Święto Niepodległości w Rzeszowie

11 listopada wystartuje w Rzeszowie ostatni w tym roku bieg z cyklu "PKO Rzeszów Biega" - 3. PKO Bieg Niepodległości. Imprezie będzie towarzyszyła akcja charytatywna "biegnę dla Zosi".

Bieg na 10 km wystartuje 11 listopada o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą na Alei Rejtana, na wysokości Centrum Handlowego Plaza.

- PKO Bank Polski zaangażował się w tym roku w cały cykl PKO Rzeszów Biega, zarówno jako sponsor, jak i organizator akcji charytatywnych. W marcu w PKO Półmaratonie Rzeszowskim aż 422 zawodników pobiegło dla półrocznej Julki, a na początku października 370 osób wzięło udział w akcji "biegnę dla Wiktorka". Tym razem zachęcamy do sprawdzenia się w PKO Biegu Niepodległości oraz przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Zosi - mówi Sławomir Kozioł, Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Rzeszowie.

Zosia, podopieczna Fundacji Cor Infantis, urodzi się w grudniu tego roku z bardzo poważną wadą serca. Zbiórkę funduszy mogą wesprzeć wszyscy uczestnicy, którzy pobiegną z kartką "biegnę dla Zosi". Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację serca dziewczynki po jej urodzeniu.

11. listopada. Bieg Niepodległości - Rzeszów11. listopada. Bieg Niepodległości - Rzeszów PATRYK OGORZAŁEK PATRYK OGORZAŁEK

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje "biegnę dla " na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 137 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ok. 50 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 2 mln zł.  W 2015 r. odbyło się już 50 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 760 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W tym roku Bank zorganizował także ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach - PKO Bieg Charytatywny. W sumie 733 ekipy wybiegały 26720 okrążeń, a Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w regionach, w których odbyły się sztafety.

Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego odbędą się również w Warszawie, Gdyni, Legnicy i Żaganiu.