Przełaje i półmaratony królują [Biegowy weekend 17-18.10]

Z nadchodzącego weekendu najbardziej powinni ucieszyć się miłośnicy leśnych ścieżek i dystansów półmaratonu. Sprawdźcie gdzie pobiec w sobotę i niedzielę.

Przełaje w Warszawie i Szczecinie

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 13 września w Bydgoszczy. Pierwszy bieg w Warszawie i w Szczecinie - już w najbliższą niedzielę - 18 października.

Cykl składa się z imprez na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody - trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

Edycja 2015/2016 będzie już trzecią w obu miastach. W Warszawie od początku biegi odbywają się w Lesie Młociny. Na liście startowej niedzielnych zawodów jest już 800 osób, a to oznacza, że CITY TRAIL został liderem warszawskich imprez organizowanych w formule Grand Prix. W Szczecinie zawody odbywają się nad Jeziorem Szmaragdowym.

Więcej o cyklu TUTAJ>>

V Samsung Półmaraton - Szamotuły

http://www.samsunghalfmarathon.com/http://www.samsunghalfmarathon.com/ http://www.samsunghalfmarathon.com/ http://www.samsunghalfmarathon.com/

18 października 2015 roku odbędzie się V Szamotuły SAMSUNG Półmaraton pod Patronatem Starosty Powiatu Szamotulskiego. Półmaraton zaliczany jest do cyklu Grand Prix oraz Korony Polskich Półmaratonów, niezmienna pozostaje trasa biegu, którą wszyscy uczestnicy pokonywali przy okazji poprzedniej edycji. W tradycję szamotulskiej imprezy wpisany jest również Bieg rodzinny na 800 m, który w tym roku będzie kontynuowany pod nazwą "Bieg rodzinny po życie" w ramach projektu społecznego na rzecz promocji działań prozdrowotnych oraz edukacji w zakresie transplantacji narządów. Nie zabraknie także popularnego marszu Nordic Walking na 5 km. W tym roku limit zawodników w półmaratonie wynosi 1500 osób, natomiast w biegu rodzinnym po życie i marszu Nordic Walking limit wynosi 300 osób.

Więcej o biegu >>

III Półmaraton Bydgoski

W niedzielę 18 października ulicami Bydgoszczy w ramach trzeciego już Półmaratonu Bydgoskiego pobiegnie ponad tysiąc biegaczy. Uczestnicy do pokonania będą mieli 21 km. Dziesięć minut po starcie półmaratonu na trasę wyruszą uczestnicy biegu "Biegaj z nami" na dystansie 5 km.

Więcej o biegu >>

IV Maraton Kampinoski

IV Maraton KampinoskiIV Maraton Kampinoski IV Maraton Kampinoski, ekobiegi.pl ekobiegi.pl

Maraton Kampinoski to impreza biegowa Klubu Sportowego Ekobiegi. Ma charakter biegu trailowego na dwóch dystansach 21 km i 42 km. Nawiązując do tradycji najlepszych biegów trailowych odbędzie się w pięknej scenerii Puszczy Kampinoskiej.

Maraton Kampinoski to impreza szczególna. Miękkie, naturalne podłoże, wspaniała atmosfera i bliski kontakt z naturą powodują szczególne doznania dla biegaczy. Trasa jest wymagająca, a warunki uzależnione od pogody. Mimo iż nie jest to rajd na orientację, to zawodnicy muszą zwracać czujną uwagę na oznakowania szlaków, zwłaszcza na skrzyżowaniach. W biegu obowiązuje limit 500 osób (100 na dystansie 42 km i 400 na dystansie 21 km).

Szczegóły: http://maratonkampinoski.pl/index.html