16. PKO Poznań Maraton już w najbliższą niedzielę

PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym jednej z największych imprez biegowych w Polsce, która odbędzie się w niedzielę 11 października. Wystartuj w 16. PKO Poznań Maratonie i przyłącz się do akcji charytatywnej ?biegnę dla Mai i Lilki?.

PKO Bank Polski wspiera największe wydarzenia biegowe w całej Polsce, w tym PKO Wrocław Maraton, PKO Silesia Marathon, cykle PKO Rzeszów Biega czy Warszawska Triada Biegowa. W tym roku Bank zorganizował także po raz pierwszy ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach - PKO Bieg Charytatywny. W Poznaniu 64 drużyny pobiegły 19 września na Stadionie Olimpii. Dzięki zaangażowaniu zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

W 2015 roku Bank został sponsorem dwóch biegów w Poznaniu. Pierwszy z nich - 8. Półmaraton Poznań - odbył się 12 kwietnia i wzięło w nim udział ponad 8 tys. osób. Aż 4611 zawodników pobiegło wtedy na rzecz 26-letniej Ani, która od urodzenia choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową. W trakcie 16. PKO Poznań Maratonu będzie można przyłączyć się do akcji dla Mai i Lilki. W zawodach pobiegną również pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

16. PKO Poznań Maraton16. PKO Poznań Maraton 16. PKO Poznań Maraton 16. PKO Poznań Maraton

- PKO Bank Polski już po raz szósty wspiera Poznań Maraton. Warto pobiec z nami w stolicy Wielkopolski nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także aby wziąć udział w akcji "biegnę dla Mai i Lilki" i tym samym komuś pomóc. Trzymam kciuki za maratończyków i zachęcam do kibicowania - mówi Tomasz Frąckowiak, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

W trakcie zawodów będzie można pomóc chorym na serce dziewczynkom. Lilia urodziła się w tym roku w lutym, a Maja w marcu. Obydwie wymagają pilnych operacji, na które zbierane są środki. Dziewczynki są podopiecznymi Fundacji Cor Infantis. Zaangażowanie uczestników biegu w Poznaniu zostanie przeliczone na pomoc finansową - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dziewczynek. Kartki "biegnę dla Mai i Lilki" będą do odebrania u na stoisku PKO Banku Polskiego na terenie Targów Poznań Sport Fair (MTP hala nr 3) w dniach 9-10 października w godzinach pracy biura. W dniu biegu stoisko PKO Banku Polskiego będzie zlokalizowane na Placu Marka w pobliżu mety (teren MTP).

PKO Poznań MaratonPKO Poznań Maraton Kornaga Joanna

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje "biegnę dla " na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 131 charytatywnych akcji biegowych, w których uczestniczyło ok. 47 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,92 mln zł. W 2015 r. odbyły się już 44 takie akcje, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 680 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza to odbywający się od ponad 10 lat bieg uliczny na dystansie 42,195 km. W 2014 r. ukończyło go 6 326 osób. Uczestników wspierają zawsze tłumy kibiców oraz kilkadziesiąt zespołów muzycznych dopingujących na całej trasie maratonu. Tegoroczna rywalizacja rozpocznie się 11 października o godz. 9.00. Miasteczko maratońskie powstanie na Międzynarodowych Targach Poznańskich, start będzie się tuż obok nich, na ul. Grunwaldzkiej, a meta na Placu Marka na MTP.