Biegnij Warszawo już w najbliższy weekend!

Już w najbliższą niedzielę (4 października) wystartuje siódma edycja Biegnij Warszawo! Z trasą liczącą 10 kilometrów i wiodącą głównie przez ulice Śródmieścia zmierzy się ponad 10 tysięcy osób (obecnie nadano 9700 numerów startowych), a kibicować im będą uczestnicy akcji Maszeruję-Kibicuję.

- Organizując tegoroczną edycję chciałem, aby Biegnij Warszawo nie było kolejną imprezą na życiowe tempo dla wytrwanych biegaczy. To ma być wydarzenie dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy sylwetkę. Przede wszystkim Biegnij Warszawo ma cieszyć. Tak jak robi to po prostu bieganie - podkreślił dyrektor generalny imprezy Bogusław Mamiński.

Tegoroczna trasa wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza stołecznych imprez sportowo-rekreacyjnych, ponownie będzie wiodła głównie ulicami Śródmieścia i Mokotowa. W niedzielne południe uczestnicy wystartują z Wisłostrady (ul. Czerniakowska, na wysokości stadionu Legii), w stronę Wilanowa, dalej kierując się w ul. Chełmską i Jana Sobieskiego. Meta czekać będzie na ul. Łazienkowskiej, a w okolicach Legii i Torwaru tradycyjnie już stanie miasteczko biegowe. Trasa ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a limit czasowy na jej pokonanie został wyznaczy na dwie godziny. Bieg posiada certyfikat najwyższej kategorii projektu "Running for all" EAA.

Organizatorzy zapraszają do udziału nie tylko osoby, które 4 października staną na stracie 10-kilometrowego biegu, ale także wszystkich tych, którzy chcą kibicować i przekazywać pozytywną energię biegaczom. Najlepszą okazją do tego będzie organizowana piąty raz a wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki akcja Maszeruję-Kibicuję. Uczestnictwo w niej polega na przejściu około 5-kilometrowej pętli wzdłuż najciekawszych fragmentów trasy biegu.

Jak podkreślił Bogusław Mamiński, Biegnij Warszawo to impreza dla wszystkich.

- Przy organizacji biegu przyświeca nam idea stworzenia wydarzenia, podczas którego każdy może bawić się bieganiem. Bo nic tak człowieka nie odmładza, jak radość z realizacji pasji - wspomniał srebrny medalista mistrzostw świata i Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Biegnij WarszawoBiegnij Warszawo Biegnij Warszawo Biegnij Warszawo

Partnerem strategicznym Biegnij Warszawo jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a imprezie patronuje Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W ubiegłym roku triumfatorem został Kenijczyk David Metto. 10-kilometrową trasę pokonał w 28.58. W gronie kobiet triumfowała jego rodaczka Gladys Kiprotich - 33.13. Metę osiągnęło 8870 osób z 20 krajów.

Rejestracja do udziału w Biegnij Warszawo oraz Maszeruję-Kibicuję trwa za pośrednictwem strony www.biegnijwarszawo.pl.