Katowice z nowym rekordem - PKO Silesia Marathon już w ten weekend

Jak podają organizatorzy - padł kolejny rekord Silesia Marathon! W tym roku na biegowe święto na Śląsku zgłosiło się już ponad 4000 osób. Maratończycy wystartują w niedzielę, 4 października w Katowicach.

To będzie już 7 edycja biegu rozgrywanego na królewskim dystansie. Rywalizacja maratońska rozpocznie się i zakończy w Katowicach na skrzyżowaniu ulic Ks. P. Ściegiennego oraz Chorzowskiej. Zawodnicy pobiegną przez centrum Siemianowic Śląskich, największe ulice Katowic, Mysłowice, a następnie w stronę Doliny 3 stawów i lotniska. Trasa została wyznaczona obok atrakcyjnych miejsc, takich jak Biblioteka Śląska, nowe Muzeum Śląskie czy Willa Fitznera w Siemianowicach Śląskich.

6. edycja Silesia Marathon - biegu ulicami Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic6. edycja Silesia Marathon - biegu ulicami Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic PRZEMYSŁAW JENDROSKA PRZEMYSŁAW JENDROSKA

Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie maraton prowadzący ulicami trzech miast: Katowic, Siemianowic Śląskich i Mysłowic. Silesia Marathon to także największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce.

Pierwszy Silesia Marathon wystartował 3 maja 2009 roku spod bram Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Metę maratonu usytuowano przed katowickim "Spodkiem". Honorowym starterem pierwszego maratonu ulicznego na Śląsku był prof. Jerzy Buzek. Pomysłodawcą biegu był i prowadzi imprezę do dnia dzisiejszego Bohdan Witwicki, biegacz, promotor aktywności fizycznej i sportu, prezes fundacji Silesia Pro Active.

Dla tych, którzy nie są jeszcze gotowi na pokonanie całego maratonu lub lepiej czują się na krótszych dystansach przygotowano X. PKO Silesia Półmaraton - zmagania na 21 km i 97 metrach.

Oficjalna koszulka na Silesia Marathon 2015Oficjalna koszulka na Silesia Marathon 2015 Oficjalna koszulka na Silesia Marathon 2015 Oficjalna koszulka na Silesia Marathon 2015

Na uczestników biegów czeka przedmaratoński posiłek, czyli pasta party. Dzień przed startem będzie można spotkać się, przy porcji makaronu porozmawiać o bieganiu, powspominać wcześniejsze starty i zaplanować taktykę biegu.

Trasa PKO Silesia Marathon jedną z najszybszych w Polsce?

Organizatorzy Silesia Marathonu na swojej stronie przedstawiają porównanie tras różnych maratonów i zastanawiają się czy aby ich trasa nie jest najszybsza. Nie porównują jednak ze sobą czasów zwycięzców maratonów. W zestawieniu skupiono się na środku stawki uczestników biegów rozegranych w 2014.

"Frekwencja w maratonach rośnie z roku na rok, ale czas jaki osiąga zawodnik plasujący się w połowie stawki może pokazać "potencjał" trasy. 3:52:38 to czas zawodnika który w Łodzi uplasował się w środku stawki uczestników. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji jest Silesia Marathon. Najwolniej, bo z czasem 4:17:44 pobiegł zawodnik we Wrocławiu."- piszą organizatorzy na swojej stronie. Zestawienie Silesia MarathonZestawienie Silesia Marathon Silesia Marathon Silesia Marathon

Więcej informacji o czasach osiąganych na poszczególnych trasach TUTAJ >>

Bieganie Zmienia