33. PKO Wrocław Maraton - Święto biegania na Dolnym Śląsku

13 września podczas 33. PKO Wrocław Maratonu uczestnicy będą mogli pobiec nie tylko dla pięknej, nowej trasy czy dobrego wyniku, ale także dołączyć do akcji charytatywnej ?biegnę dla Wojtusia".

We Wrocławiu po raz drugi w tym roku odbędą się zawody pod patronatem PKO Banku Polskiego. Bieg na 42 km 195 m odbędzie się w niedzielę 13 września o godz. 9.00 . Zawodnicy wystartują z bramy głównej Stadionu Olimpijskiego i będą mieli do pokonania jedną pętlę. Jak podkreślają organizatorzy trasa maratonu słynie z najpiękniejszych w Polsce i prowadzi szlakiem najciekawszych wrocławskich zabytków. W tym roku maratończycy będą mijać takie miejsca jak Opera Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Hala Targowa, Ostrów Tumski czy Stadion Wrocław . Na zakończenie biegu otrzymają pamiątkowy medal w kształcie słynnego wrocławskiego krasnala, który utworzy całość z medalem z 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Trasa 33. PKO Wrocław MaratonTrasa 33. PKO Wrocław Maraton 33. PKO Wrocław Maraton 33. PKO Wrocław Maraton

Biegniesz? Możesz pomóc

W trakcie zawodów będzie można pomóc 2-letniemu Wojtusiowi z Bolesławca, który urodził się z poważną wadą serca. Zaangażowanie uczestników biegu we Wrocławiu zostanie przeliczone na pomoc finansową - Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg całkowitej korekty wady serca chłopca. Kartki "biegnę dla Wojtusia" będą do odebrania 11 i 12 września w biurze zawodów przy wydawaniu pakietów startowych. W akcji wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje "biegnę dla " na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 122 charytatywne akcje biegowe, w których uczestniczyło ok. 40 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,78 mln zł.  W 2015 r. odbyło się już 35 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 540 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia.

MARTA LASEK

Jeśli nie maraton to może sztafeta?

19 września br. odbędzie się inne charytatywne wydarzenie biegowe: PKO Bieg Charytatywny . Bieg rozpocznie się o godz. 9.50 - jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce, w tym we Wrocławiu, na Stadionie AWF przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Rejestracji drużyn można dokonywać na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl .

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w imprezie, mają możliwość pomocy dzieciom w regionie, w którym odbywa się bieg poprzez dokonywanie dobrowolnych wpłat na odpowiednie konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Dla Wrocławia jest to konto numer: 05 1020 1068 0000 1502 0282 5057. Przelew powinien być zatytułowany "Darowizna na dożywianie dzieci".

Bieganie Zmienia

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem