Back to trail! Trwają zapisy do cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL!

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to 60 biegów, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach. Edycja 2015/2016 rusza 13 września w Bydgoszczy. Zapisy trwają na www.citytrail.pl

Cykl składa się z biegów na dystansie 5 km. Miasta, w których odbywają się zawody to: Gdańsk i Gdynia (które tworzą Trójmiasto CITY TRAIL), Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdej z wymienionych lokalizacji w okresie wrzesień/październik - marzec odbędzie 6 biegów. Zasada jest prosta - chcesz ukończyć cykl i zdobyć medal - musisz pobiec cztery razy.

Dlaczego przełaje?

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody odbywające się regularnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy biegowa mapa Polski wygląda bardzo skromnie. Trasa biegu w danym mieście jest niezmienna, co daje możliwość porównywania wyników i szlifowania formy przed wiosennymi startami. Co ważne - zawody CITY TRAIL odbywają się na leśnych ścieżkach i urozmaiconym podłożu, dzięki czemu kształtujemy nie tylko ogólną formę biegową, ale także pracujemy nad siłą i koordynacją - szczególnie w zimie, kiedy trasy pokryte są śniegiem, a czasami i lodem. - Starty w CITY TRAIL świetnie komponują się z zimowym planem treningowym. Poza tym w okresie przygotowawczym, kiedy trening bywa monotonny start w zawodach pomaga "złapać" odrobinę motywacji, a jak wiadomo czynniki psychologiczne są w sporcie wyczynowym równie ważne jak odpowiednio poukładany trening - mówi Dominika Napieraj, mistrzyni Polski w biegach przełajowych 2015, zwyciężczyni CITY TRAIL Wrocław w sezonie 2014/2015.

CITY TRAILCITY TRAIL Piotr Dymus Piotr Dymus

Zapisy

Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu - pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w danym mieście - to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy - wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Raz przydzielony numer startowy jest używany przez cały cykl. Biegacze, którzy opłacą wpisowe do 31 sierpnia otrzymają numery z imieniem.

CITY TRAILCITY TRAIL CITY TRAIL CITY TRAIL

Gdzie i kiedy?

Termin pierwszego biegu w edycji 2015/2016 to 13 września. Ostatnie imprezy są zaplanowane na 20 marca. Pierwsza kolejka cyklu wygląda następująco:

- Bydgoszcz - 13 września

- Wrocław - 19 września

- Katowice - 20 września

- Lublin - 26 września

- Olsztyn - 3 października

- Gdańsk - 4 października

- Warszawa - 18 października

- Szczecin - 18 października

- Poznań - 24 października

- Łódź - 8 listopada

Podczas czterech z wymienionych imprez: w Bydgoszczy (13 września), Wrocławiu (19 września), Warszawie (18 października) i Poznaniu (24 października) będzie można bezpłatnie skorzystać z kardiobusów i porad lekarzy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci - dmuchanych zamków, gier i zabaw z animatorami. Dodatkowo pierwsze 300 osób, które zapiszą się na wspomniane 4 biegi w każdej z lokalizacji, otrzyma techniczną koszulkę.

Pełny terminarz można znaleźć na stronie cyklu . W ramach każdej imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży na kilku dostosowanych do wieku dystansach. Zapisy dla młodszych biegaczy ruszą 1 września.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl . Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku .

CITY TRAILCITY TRAIL Piotr Dymus Piotr Dymus

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.