BMW Półmaraton Praski - największy półmaraton na wschód od Wisły

30 sierpnia wystartuje druga edycja BMW Półmaratonu Praskiego. Blisko osiem tysięcy biegaczy będzie mogło zmierzyć się na nowej, interesującej trasie, wiodącej w całości po prawej stronie Wisły.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników biegu nową, ciekawą trasę. Oprócz niej, w dniu zawodów na uczestników biegu czeka szereg atrakcji. Nie zapomniano również o biegowych przygotowaniach dla wszystkich - organizator zaplanował cykl bezpłatnych treningów na stadionie Agrykoli.

Trasa BMW Półmaratonu Praskiego

Niedzielny poranek, okolice Stadionu Narodowego. Dynamiczna muzyka, zachęcająca do biegu. W jej rytmie wystartujemy z Alei Zielenieckiej, kierując się w stronę Saskiej Kępy. Wbiegniemy na najbardziej znaną arterię tej okolicy - ulicę Francuską. Jej urok nieodłącznie wiąże się z legendą polskiej piosenki, która spędziła tu niemal całe życie - Agnieszką Osiecką. Jej pomnik będziemy mijać, a aby podkreślić wyjątkowość tej okolicy rozbrzmiewać tutaj będzie muzyka, oczywiście utwory ze słowami Osieckiej. Dalej kierujemy się w ulicę Zwycięzców, potem krótki podbieg na Saską i dalej w ul. Egipską.

Zobacz wideo

Później trasa poprowadzi znanymi arteriami Gocławia (m.in. ulicami Gen. Abrahama i ul. Gen. Fieldorfa). Jak podkreśla medalista olimpijski w boksie Krzysztof Kosedowski, który mieszka na Gocławiu od 30 lat, okolice, które do tej pory były omijane przez imprezy tej rangi, obecnie rozkwitają. "Gocław to piękne osiedla, wypełnione zielenią, z cudownym Parkiem Nad Balatonem" - opowiada z uśmiechem Krzysztof Kosedowski, medalista olimpijski w boksie i mieszkaniec Gocławia, który wystartuje z numerem 5.

Trasa BMW Półmaratonu Praskiego (kliknij, aby powiększyć)

BMW Półmaraton Praski

Z ulicy Fieldorfa pobiegniemy w stronę Wału Miedzeszyńskiego, którym następnie przez 3 km będziemy truchtali na południe. Przy ulicy Bronowskiej czeka nas zawrotka i dalej już 10 km długiej prostej wzdłuż Wisły. Przed Parkiem Praskim zawracamy, aby na ulicach Sokolej, Zamoyskiego, Sprzecznej i Targowej zanurzyć się w klimat prawdziwej warszawskiej Pragi. Aby umilić Wam ostatnie kilometry przygrywać tutaj będą prawdziwi prascy muzykanci. Stąd już blisko do mety, zlokalizowanej w Parku Skaryszewskim.

Miasteczko biegowe w Parku Skaryszewskim

Zacienione alejki parku pozwolą na przeprowadzenie komfortowej rozgrzewki przed startem, a w trakcie i po biegu powstanie tam miasteczko pełne atrakcji dla uczestników i kibiców. Będzie strefa dla biegaczy, część gastronomiczna, a specjalnie z myślą o najmłodszych powstanie strefa sportowa dla dzieci.

BMW Półmaraton PraskiBMW Półmaraton Praski BMW Półmaraton Praski BMW Półmaraton Praski

Zarejestruj się do startu!

Aby wystartować w BMW Półmaratonie Praskim należy zarejestrować się na stronie: http://www.bmwpolmaratonpraski.pl . Koszt pakietu startowego to obecnie 99 zł. W jego skład wchodzi m.in. koszulka z najnowszej kolekcji firmy 4F - oficjalnego sponsora technicznego biegu. Na mecie na biegaczy czeka też wyjątkowy medal wykonany przez Mennicę Królewską, wiele niespodzianek przygotowanych przez partnerów biegu, a dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe.

BMW Półmaraton PraskiBMW Półmaraton Praski BMW Półmaraton Praski BMW Półmaraton Praski

Przyjdź na bezpłatne treningi

Jak twierdzi wielokrotna reprezentantka Polski na długich dystansach Edyta Lewandowska, półmaraton może przebiec każdy, u którego nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań zdrowotnych i którego organizm jest odpowiednio przygotowany na długotrwały wysiłek. Podstawą są jednak regularne i systematyczne treningi. Pod okiem maratońskiej mistrzyni kraju z 2009 r. każdy może zdobywać niezbędne biegowe doświadczenie, ponieważ organizatorzy BMW Półmaratonu Praskiego zapraszają wszystkich chętnych na otwarte treningi biegowe z 4F, które odbywają się w każdą sobotę na stadionie Agrykoli. Wśród trenerów, poza Lewandowską, są m.in. Rafał Sieradzki, Paweł Olszewski i Mateusz Baran. W każdą niedzielę tym samym miejscu treningi do półmaratonu prowadzi klub 12tri.pl.

Udział w biegu potwierdzili już m.in.: minister sportu Adam Korol , który wystartuje z numerem 1, multimedalistka mistrzostw Polski w lekkoatletyce Iwona Lewandowska, długodystansowiec Marcin Chabowski oraz Wanda Panfil - mistrzyni świata w maratonie z Tokio (1991).

BMW Półmaraton PraskiBMW Półmaraton Praski BMW Półmaraton Praski BMW Półmaraton Praski

W ubiegłym roku w premierowej edycji BMW Półmaratonu Praskiego udział wzięło ponad 6 tysięcy zawodników z 20 krajów. Triumfował Kenijczyk John Kibichiy Tanui, czasem 1:03.51, a w gronie kobiet najszybsza była Iwona Lewandowska - 1:13.10.