Red Bull 400 Harrachov. Dominika Wiśniewska-Ulfik wygrywa arcytrudny bieg na 400m! [ZDJĘCIA]

Dominika Wiśniewska-Ulfik była pierwsza, a Piotr Łobodziński piąty w biegu Red Bull 400 rozgrywanych w czeskim Harrachovie. Dystans wynosił raptem 400m, ale trasa prowadziła po niemal pionowej ścianie skoczni narciarskiej K120! Byliśmy tam z nimi!

Przebiegnięcie 400m w 4 minuty nie robi żadnego wrażenia. Ale jeśli dodamy, że bieg odbywa się po rozbiegu i zeskoku skoczni K120, pod górę o nachyleniu 37°(!), to już zupełnie inna rozmowa.

Turkowi Ahmetowi Arslanowi zajęło to 4 minuty 1 sekundę i 72 setne sekundy, co jest rekordem tej trasy. Nowy rekord ustanowiła też Dominika Wiśniewska-Ulfik z 4Flex Sport Teamu . Z czasem 05:05,45 została najszybszą w historii kobietą na Red Bull 400 Harrachov !

Wysoko uplasował się także drugi zawodnik 4Flex Sport Teamu, Mistrz Świata w bieganiu po schodach, Piotr Łobodziński , zajmując znakomite 5. miejsce.

Pionowa trasa zawodów jest niezwykle wymagająca. Uda palą, płuca palą, a emocje na szczycie są wręcz nieziemskie. Zobaczcie zdjęcia z tej niesamowitej imprezy!