Red Bull 400 Harrachov. Najtrudniejsze 400m przed nami!

Jeśli robiąc interwały na bieżni, po jednym okrążeniu przyszło ci kiedyś do głowy, że masz dosyć, to znaczy że nie słyszałeś o Red Bull 400 Harrachov. Właśnie tam jedziemy z 4Flex Sport Teamem. Zobacz jak wygląda 400m pod górę o nachyleniu 37°!

Organizatorzy mówią, że to najtrudniejsze 400m na świecie i pewnie coś w tym jest. Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę. 15 sierpnia 2015 w Harrachovie odbędzie się Red Bull 400, czyli wyścig na skocznię K120 w Harrachovie. Rusza się z zeskoku, potem sprintem na bulę i na samą górę skoczni, biegnąc pod prawie pionową ścianę (max. nachylenie: 37°!). To raptem 400m, ale jakich! Najszybsi mężczyźni robią to w niewiele ponad 4 minuty, czołowe kobiety w ok. 5 minut 10 sekund.

4Flex Sport Team

Polacy faworytami

W szranki staną najlepsi biegacze z Czech i zagranicy. My będziemy tam z 4Flex Sport Team em - Dominiką Wiśniewska-Ulfik i Piotrem Łobodzińskim - którzy są w gronie faworytów. Dominika jest brązową medalistką tegorocznych mistrzostw świata w bieganiu po schodach, piątą zawodniczką na mistrzostwach Europy w skyrunningu i wielokrotną Mistrzynią Polski w biegach górskich. Piotrek Łobodziński to Mistrz Świata 2015 w bieganiu po schodach, Mistrz Europy w bieganiu po schodach (2014) i dwukrotny zwycięzca Towerrunning World Cup (2013, 2014).

Nie tylko Harrachov, ale Harrachov najtrudniejszy

Red Bull 400 organizowany jest nie tylko w Czechach. Na liście imprez z tego cyklu jest również Słowenia (Planica), Finlandia (Kuopio) i Austria (Tauplitz / Bad Mitterndorf). Poza Europą w tym roku można będzie wyrwać się na Red Bull 400 także do Kanady, USA i Kazachstanu.

Pierwsze zawody Red Bull  400 odbyły się w 2011 r. w górskiej miejscowości Tauplitz / Bad Mitterndorf, w Styrii. Tam celem jest wdrapanie się na most Kulm, jeden z pięciu najwyższych mostów na świecie. "Sturm auf den Kulm" będzie organizowany w tym roku (we wrześniu) już po raz piąty, i choć jego trasa budzi wielki respekt wśród biegaczy, Harrachov uważany jest za trudniejszy. Żadna inna trasa Red Bull 400 nie ma większego nachylenia!

Organizatorzy liczą , że w tym roku padną kolejne rekordy Harrachovskiej trasy. Wśród mężczyzn rekord należy do Słoweńca Matjaža Miklosa - 04: 03,13. U kobiet do pobicia jest czas Karoliny Grohovej - 05: 09,88.  Dominika i Piotrek, do dzieła!

 
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.