Zaręczyny, biegowi zapaleńcy i ponad 2500 uczestników - City Trail onTour dobiegł końca

Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się pierwsza letnia edycja największego cyklu biegów przełajowych w Polsce - CITY TRAIL. W dwa tygodnie ekipa organizacyjna przejechała blisko 3000 km i zmotywowała do biegania ponad 2500 osób. Każdy z dziesięciu biegów odbył się na dystansie 5 km.

CITY TRAIL onTour - bo tak nazwana została wakacyjna odsłona CITY TRAIL odbył się w 10 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Każda z tych lokalizacji znajduje się na mapie jesienno-zimowej edycji, która rusza 13 września. Letnie zawody - w odróżnieniu od cyklu Grand Prix - odbywały się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych. Największym zainteresowaniem cieszył się bieg w Bydgoszczy, która w cyklu Grand Prix zajmowała dotąd drugie miejsce - za Poznaniem. W letnich zawodach w Bydgoszczy wzięły udział 404 osoby - o 20 więcej niż w Poznaniu. - Wakacyjna edycja potwierdziła, że w Bydgoszczy jest ogromny potencjał. Kiedy zaczynaliśmy organizację zawodów w bydgoskim Myślęcinku w 2012 roku, brało w nich udział niewiele ponad 100 osób. Wystarczył rok, a frekwencja urosła do 400 zawodników. W poprzedniej edycji linię mety regularnie przekraczało 600 osób. Choć do Poznania, gdzie gromadziliśmy 1000 biegaczy jeszcze sporo brakowało, wakacyjne biegi pokazały, że fotel lidera frekwencji naszego cyklu może być zagrożony - mówi Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów CITY TRAIL.

City Trail

City Trail onTour w liczbach

Średnia frekwencja z dziesięciu biegów CITY TRAIL onTour wyniosła 251 osób. 36,25% wszystkich uczestników stanowiły kobiety. W ramach każdej imprezy organizowane były także zawody dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział 686 młodych biegaczy.

Letnia edycja różniła się od zimowej nie tylko temperaturą, ale również kilkoma szczegółami: na mecie każdych zawodów na biegaczy czekał pamiątkowy medal (w przypadku cyklu Grand Prix medal otrzymywała osoba, która ukończyła co najmniej 4 z 6 biegów) oraz bufet z wodą, izotonikiem, bananami, arbuzami i ciastkami. Najlepsi zawodnicy od razu po biegu zostali nagrodzeni sprzętem marki Salomon oraz odżywkami dla sportowców Etixx. Pula nagród całej edycji wyniosła 60 tys. zł.

City Trail

Biegowi zapaleńcy i romantyczna meta

Ciekawostką jest fakt, że dwóch biegowych zapaleńców z Lublina - Łukasz Kachnowicz i Mateusz Sowiński - wystartowało we wszystkich dziesięciu biegach! - To była dla nas niesamowita przygoda. Starty w zawodach połączyliśmy z turystyką i zwiedzaniem miast, a przy okazji spotkaliśmy się ze znajomymi. Poznaliśmy też nowych ludzi, którzy odpowiedzieli na moje ogłoszenie i zaproponowali noclegi - opowiada Łukasz Kachnowicz. - Było ciężko, bo jestem początkującym biegaczem. Rok temu nawet bym nie pomyślał, że zdołam przebiec 50 km w cyklu 10 dni po 5 km. To było naprawdę nierealne. Rok temu nawet nie wiedziałem, że zdołam przebiec 5 km. Śmiałbym się z tego ja sam i śmialiby się ci, którym bym o tym powiedział. Dzisiaj patrzę na te dziesięć medali zdobytych w CITY TRAIL onTour i mówię z całym przekonaniem: niezdobyte szczyty są właśnie po to, żeby je zdobywać! Po zdobyciu dziesięciu 5-kilometrowych szczytów zaczynam patrzeć w kierunku szczytu 10-kilometrowego - dodaje Łukasz.

Na mecie jednego z biegów miały też miejsce oświadczyny.

Zaręczyny na mecie City Trail onTourZaręczyny na mecie City Trail onTour Piotr Dymus Piotr Dymus

Zapisy do jesienno-zimowych zawodów ruszą już 13 sierpnia. Pierwszy bieg Grand Prix - 13 września w Bydgoszczy.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebooku .

Partner - materiał

zobacz najciekawszy sprzęt do biegania

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.