Parkowy Półmaraton - charytatywne bieganie w sercu Śląska

Już 6 września będzie można pokonać dystans 21 kilometrów i 97,5 metra w ramach Parkowego Półmaratonu, najdłuższego startu cyklu Parkowa Korona Biegów. Tym razem, część wpisowego, zostanie przekazana na rzecz - wskazanej przez uczestników - organizacji pozarządowej.

Trasa będzie atestowana, jednak inna niż podczas dwóch pierwszy edycji Półmaratonu. Biegacze pokonają dwie pętle. Bieg towarzyszący odbędzie się na dystansie 10 kilometrów. Punkty odżywcze i nawadniania rozmieszczone będę co 5 kilometrów

Opłata startowa, do 30 czerwca wynosi 40 złotych, do końca sierpnia - 60 zł, a w biurze zawodów (w przededniu imprezy) - 80 zł. Opłata startowa w biegu na 10 kilometrów wynosi tyle samo. W pakiecie startowym biegacze dostaną koszulkę, numer startowy z agrafkami, chip do pomiaru czasu i napój izotoniczny, na mecie odbiera medal napój i posiłek regeneracyjny. Z opłat zwolnione są osoby niepełnosprawne. Regulaminowy czas pokonania półmaratonu, to trzy godziny, a biegu na 10 kilometrów, 90 minut.

Parkowy PółmaratonParkowy Półmaraton Parkowy Półmaraton Parkowy Półmaraton

W tym roku, kontynuujemy charytatywny podtekst całego przedsięwzięcia. Biegacze będą mogli bowiem wybrać jedną z kilku organizacji pozarządowych, na rzecz której zostanie przekazana część wpisowego. Wśród nich są m.in. Dom Aniołów Stróżów i Fundacja Park Śląski.