Artur Jabłoński i Marta Barcewicz najlepsi na długiej trasie pierwszej edycji TriCity Trail!

TriCity Trail to bieg górski, którego trasa prowadzi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pierwsza edycja imprezy odbyła się 12 lipca na trasie z Gdańska do Wejherowa. Najlepszymi zawodnikami okazali się Artur Jabłoński i Marta Barcewicz.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku , Twitterze oraz Instagramie

Dystans długiej trasy to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą + 1730/-1830. Limit czasu to 13 godzin. W wyznaczonym limicie na metę biegu dotarły 73 osoby. Piękny Trójmiejski Park Krajobrazowy , to nie górskie szlaki, gdzie możliwości zbłądzenia na trasie są nieliczne. W TPK jest wiele miejsc, gdzie łatwo zboczyć z trasy, przez co start w TriCity Trail był jeszcze większym wyzwaniem. Pierwszym na linii mety był zawodnik Dream Run - Artur Jabłoński (zwycięzca m.in. Supermaratonu Gór Stołowych, który odbył się tydzień wcześniej), z czasem 7 godzin, 58 minut i 54 sekund. Drugie miejsce zajął Norbert Promirski (z Wrocławia) - 8:19:38, a trzecie - Roman Elwart (z Pucka) - 8:30:05.

Dla Jabłońskiego start w TriCity Trail był debiutem na tak długim dystansie. - Mimo dość wolnego tempa, nogi - szczególnie mięśnie czworogłowe uda - porządnie dostały w kość - mówił na mecie zwycięzca. - Podczas każdego startu górskiego wsłuchuję się w swój organizm i kiedy czuję, że jestem zmęczony, nie zakwaszam organizmu, przechodzę do marszu. Teraz też zdarzało mi się przerywać bieg i maszerować - dodał.

TriCity Trail w Trójmiejskim Parku KrajobrazowymTriCity Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym Piotr Dymus / |u;W;JH4d3eX?~5[W Fot. Piotr Dymus

W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Marta Barcewicz (z Olsztyna) - 10:41:36. Drugie miejsce wywalczyła Beata Kalinka (z Gdańska) - 11:08:38, a trzecie - Renata Kondratiuk (również z Gdańska) - 11:12:01.

TriCity Trail 80+ jest biegiem kwalifikacyjnym do przyszłorocznego Ultra-Trail du Mont Blanc . Każdy, kto dotarł do mety zawodów zdobył 2 punkty kwalifikacyjne.

UTMB. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO STARTU W BIEGU ULTRA?

Biegiem towarzyszącym na długiej trasie był TriCity Trail Półmaraton. Rozegrany na pętli w okolicy Wejherowa bieg przyciągnął 335 osób. Zawody na dystansie półmaratońskim miały charakter przełajowy. Zwyciężył Michał Rolbiecki (1:16:23). Drugie miejsce zajął Rafał Wolak (1:21:54), a trzecie - Damian Sławiński - 1:22:43. W klasyfikacji kobiet najszybsza była Joanna Dobrowolska - 1:35:29. Za jej plecami przybiegła na metę Monika Rolbiecka - 1:37:59, a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Kasia Sekuła - 1:38:32.

Zobacz wideo

Podczas TriCity Trail odbyły się również zawody dla dzieci i młodzieży, które w całości rozegrane zostały w Parku Miejskim w Wejherowie.

Zawodnicy startujący w imprezie mieli okazję uczestniczyć w pierwszym w Polsce pokazie filmów o bieganiu w ramach cyklu Trails in Motion, a także w koncercie zespołu Glass Ballerina.

TriCity Trail w Trójmiejskim Parku KrajobrazowymTriCity Trail w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym Piotr Dymus Fot. Piotr Dymus

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Grand Prix Poznania - organizator największego cyklu biegowego w Polsce - CITY TRAIL , który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.tricitytrail.pl . Pełne wyniki dostępne pod linkiem:  http://tricitytrail.pl/wyniki .

Partner - materiał

Najciekawszy sprzęt do biegania