Nocne ściganie po Wrocławiu, bieg pełen barw, triathlonowe zmagania w morzu - dużo się dzieje w nadchodzący weekend

To będzie bardzo biegowy weekend! Dla długodystansowców 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, triathlon Enea Tri Tour w Kołobrzegu dla tych, co nie tylko biegają czy Men Expert Survival Race w Warszawie dla tych, co lubią bieganie z przeszkodami. A to tylko ułamek tego, co się dzieje w ten weekend!

Nocne bieganie po wrocławskich mostach

W sobotnią noc na wrocławskie ulice wybiegnie 7,5 tysiąca uczestników 3.PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

Organizatorzy przygotowali dla nich nową, jak zapewniają, szybsza trasę, która dodatkowo poprowadzona została tak, by pokazać najpiękniejsze miejsca Wrocławia. Start i meta usytuowane zostały w okolicach Stadionu Olimpijskiego, a trasa przebiegać będzie przez 8 mostów. Na mecie na biegaczy czekać będzie oryginalny medal w kształcie krasnala, który połączyć będzie można z medalem z 33. PKO Wrocław Maratonu.

Zapowiedź w Kalendarzu Biegów

Ilona i Sebastian będą relacjonować dla Was 3. PKO Nocny Wrocław PółmaratonIlona i Sebastian będą relacjonować dla Was 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton Ilona i Sebastian będą relacjonować dla nas 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton Ilona i Sebastian będą relacjonować dla nas 3. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Śledźcie PolskaBiega.pl i naszego Facebooka , bo będziemy mieć na tym biegu swoich wysłanników! Sebastian i Ilona - biegowa para. On dziennikarz, ona księgowa prowadząca fanpage o zdrowym stylu życia - The "F" Force . Motywują się wzajemnie i biegają po całej Polsce razem z PKO. Brali już udział m.in. w Biegnij Warszawo, Biegu Powstania Warszawskiego, czy w Biegu Niepodległości. Teraz czas na kolejny "challenge" - półmaraton we Wrocławiu.

The Color Run w ParyżuThe Color Run w Paryżu The Color Run w Paryżu (BINTA/AP) The Color Run w Paryżu (BINTA/AP)

Poznań zaprasza na najbardziej kolorowy bieg

Feeria barw, duża dawka uśmiechu i niezapomniane wrażenia czekają na uczestników niedzielnego Color Run by PZU w Poznaniu. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 kilometrową trasę, na której na pewno nie zabraknie kolorów i dobrej zabawy. Startować można indywidualnie lub razem z grupą znajomych. Zapisy nadal trwają http://thecolorrun.pl/Poznan/

Triathlonowe zmagania w Morzu Bałtyckim

Po raz drugi Kołobrzeg zaprosił do siebie triathlonistów. W niedzielę rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Weteranów na dystansie olimpijskim (1,5 km. pływania, 40 km. jazdy rowerem i 10 km. biegu), rywalizacja na dystansie sprintu (750 m. pływania, 20 km. roweru, 5 km. biegu) oraz Mistrzostwa Polski w Duathlonie. W zeszłym roku Morze Bałtyckie nie było przychylne uczestnikom, zobaczymy czy w tym roku będą mieli więcej szczęścia. Impreza rozgrywana jest w ramach cyklu zawodów triathlonowych Enea Tri Tour.

Triathlon Kołobrzeg w Kalendarzu Biegów

Triathlon KołobrzegTriathlon Kołobrzeg Materiał organizatora Materiał organizatora

Początek tegorocznej edycji Volvo Triathlon Series

Otwarcie kolejnej edycji zawodów z cyklu Volvo Triathlon Series nastąpi już w ten weekend w Brodnicy. Uczestnicy do wyboru mają trzy dystanse - 1 IM, 1 IM i 1/8 IM. To już 3 edycja tego popularnego wśród zawodników cyklu, kolejne zawody rozegrane zostaną w Nieporęcie, Chodzieży oraz Mrągowie.

Walka o przetrwanie w Centrum Olimpijskim

Miłośnicy mocniejszych wrażeń mają kolejną szansę na zmierzenie się z własnymi słabościami na trasie Men Expert Survival Race. W niedzielę odbędzie się druga warszawska edycja . Na uczestników czeka tor specjalnie zaprojektowanych prawie 30 przeszkód poprowadzonych na terenie Centrum olimpijskiego. Będzie trzeba zmierzyć się z takimi przeszkodami jak "Slip & Slide", czyli stromą zjeżdżalnią z lodowatą wodą czy "Monkey Bar", czyli przejściem po rozwieszonych na różnej wysokości drążkach. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 lub 10 kilometrową trasę. W zeszłym roku z trudnościami na trasie walczyli nie tylko mężczyźni, ale także spora grupa kobiet. Ciekawe jak będzie w tym roku.

Sprawdź szczegóły zawodów w Kalendarzu Biegów

Men Expert Survival Race w KrakowieMen Expert Survival Race w Krakowie Materiał organizatora Materiał organizatora

Triathlon Lwa w Lusowie

W tym roku wielkopolska miejscowość zaprasza do siebie na zmagania na dystansie olimpijskim. Uczestnicy będą mieli do pokonania wpław 1,5 kilometra, do przejechania rowerem 40 kilometrów, a na koniec czeka ich 10 kilometrowy bieg. Zawody odbywać się będą w formule drafting, czyli na etapie rowerowym dozwolona będzie jazda w grupie, na tzw. kole. Dzięki temu można szybciej pokonać dany odcinek trasy. W trakcie zawodów rywalizować będą także ze sobą sztafety oraz juniorzy.

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty