9. Bieg Ursynowa. Zapłonie asfalt, czyli zbliża się najszybsza "piątka" w Polsce

Najszybsi długodystansowcy w kraju i ponad dwa tysiące biegaczy wystartuje 13 czerwca w 9. Biegu Ursynowa - RUCH po Zdrowie i powalczą o tytuł mistrza Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km.

9. Bieg Ursynowa RUCH po Zdrowie to najbardziej prestiżowe w Polsce zawody na tym dystansie. Szybka, płaska i szeroka trasa wytyczona na głównej ursynowskiej arterii - al. Komisji Edukacji Narodowej będzie areną zmagań najlepszych biegaczy długodystansowych w kraju. Swoją obecność zapowiedzieli już min. wicemistrz Europy w maratonie z 2014 - Yared Shegumo , brązowy medalista halowych mistrzostw Europy na 1500 metrów Bartosz Nowicki , mistrz Polski w półmaratonie Adam Nowicki czy jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia z rekordem życiowym na poziomie 13:59 - Szymon Kulka .

To nie koniec zawodników, którzy mogą powalczyć o mistrzostwo Polski. W stawce są również utytułowani Artur Kern , Arkadiusz Gardzielewski , Emil Dobrowolski , Błażej Brzeziński i Artur Kozłowski .

Wśród pań główną faworytką wydaje się Dominika Nowakowska , która jest autorką najlepszego jak dotąd wyniku w historii ursynowskiej imprezy. Zagrozić jej mogą m.in. Anna Wojda , Izabela Trzaskalska , Angelika Mach czy Marta Krawczyńska .

ss s

Start imprezy zaplanowano na godz. 10:00. - Yes, You KEN! Niech moc będzie z Wami! - mówi Marek Tronina , prezes Fundacji "Maraton Warszawski" , organizator biegu.

13 czerwca każdy, kto zdecyduje się wystartować w 9. Biegu Ursynowa stanie przed szansą walki o nowy rekord życiowy. Organizatorzy zapewnili udział aż 14 pacemakerów, którzy poprowadzą kolejne grupy biegaczy na czasy od 17 do 30 minut (co 1 minutę).

Więcej informacji oraz zapisy na 9. Bieg Ursynowa znajdują się na stronie internetowej www.biegursynowa.com . Opłata startowa wynosi 40 złotych, a limit uczestników został określony na 2500 miejsc.

Materiały partnerów

zobacz Najciekawszy sprzęt do biegania