Runmageddon w Myślenicach. Zbliża się najcięższy półmaraton w Europie!

W najbliższy weekend w Myślenicach, po raz pierwszy w Małopolsce, zostaną rozegrane zawody z cyklu Runmageddon, ekstremalnego biegu z przeszkodami.

W sobotę ponad 1400 osób zmierzy się z Górskim Rekrutem (6 km i 30 przeszkód), a w niedzielę prawie 500 najtwardszych zawodników ruszy na trasę najcięższego półmaratonu w Europie, czyli Runmageddonu w wersji Hardcore . Jedną z 400 zawodniczek, które wezmą udział w zawodach w formule Rekrut będzie była modelka Ilona Felicjańska. Była wicemiss Polski wystartuje w serii o godz. 11, a po biegu będzie wręczała nagrody dla zwycięzców.

Do tej pory Runmageddon rozgrywany był w Warszawie i Sopocie. Tym razem po raz pierwszy zawita w Beskidy, gdzie odbędą się biegi w dwóch różnych formułach - Górski Rekrut oraz Górski Hardcore .

Trasa Runmageddonu w MyślenicachTrasa Runmageddonu w Myślenicach runmageddon.pl Trasa Runmageddonu w Myślenicach

Zawodnicy będą musieli pokonać nowe przeszkody m.in. wysokie ściany, okopy, zasieki, pionowe i skośne siatki. W porównaniu do poprzednich edycji nowością będzie rwąca rzeka Raba, przez którą zawodnicy będą musieli się przedostać na druga stronę. Na uczestników czeka także nowa, zmodyfikowana 3 metrowa ściana z częściowo ruchomych bali, oraz intrygująca przeszkoda . rowerowa. Aby dotrzeć do mety, uczestnicy zmierzą się również z lodem, ogniem i wodą. Dostępu do mety strzec będzie żywa przeszkoda, którą utworzą zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego Highlanders Beskidy.

W ramach Runmageddon Rekrut odbędzie się 10 serii startowych. Zawodnicy będą wyruszać na trasę w 30 minutowych odstępach od godziny 9 do 13:30.

Im trudniej, tym lepiej!

Niedzielna edycja Runmageddonu - Górski Hardcore , to z kolei najcięższy półmaraton w Europie. Najwyższy stopień trudności zapewnia 21 kilometrowa trasa prowadząca w większości przez górzyste tereny, na której organizatorzy przygotowali ponad 70 wymyślnych przeszkód. O skali trudności tego biegu najlepiej świadczy fakt, że w zabezpieczeniu trasy wsparcia organizatorom Runmageddonu udzielą ratownicy GOPR. Na najtwardszych z twardych, zamiast worków z piaskiem czekać będą worki z kamieniami, liczne strome podbiegi pod Górę Chełm , oraz wiele przeszkód przygotowanych w myśl zasady: im trudniej, tym lepiej! Ostatnią, lecz wcale nie najłatwiejszą przeszkodą, będą futboliści KFA Kraków Tigers, którzy będą bronić dostępu do mety.

Niedzielne zawody w formule Hardcore odbędą się w ramach 4 serii startowych w półgodzinnych odstępach od godziny 9 do 10:30.

Ukończenie Runmageddonu Hardcore otwiera drzwi do zdobycia tytułu Weterana . Dla najbardziej zaprawionych w boju uczestników Runmageddonu . Aby zdobyć ten tytuł, trzeba ukończyć każdą wersję Runmageddonu w sezonie, czyli Hardcore , Classic i Rekrut .

aa a Uczestnicy Runmageddonu w Myślenicach będą musieli pokonać rzekę Raba

- Cieszymy się, że Runmageddon po raz pierwszy zagości w Małopolsce. Nasz wybór padł na Myślenice, ponieważ znaleźliśmy tam wspaniałe tereny do ekstremalnego biegania oraz dobry klimat do organizacji takiego wydarzenia. Jestem przekonany, że urozmaicenie terenu w połączeniu z przygotowanymi przez nas przeszkodami sprawią, że nawet najbardziej wymagający fani ekstremalnego biegania docenią trasy Górskiego Rekruta oraz Górskiego Hardcora . Na kibiców, którzy w sobotę i niedzielę przyjdą na teren stoku narciarskiego na Górze Chełm czeka wiele atrakcji. Będą mogli z góry, z wyciągu narciarskiego oglądać zmagania zawodników, a najmłodsi wziąć udział w Mini Runmageddonie - powiedział Jaro Bieniecki , dyrektor imprezy.

Zawodnicy z całej Polski

Do Myślenic zjadą fani biegów ekstremalnych z całej Polski, wśród prawie 2000 zgłoszonych osób nie brakuje zawodników z Warszawy, Poznania, Katowic, Wrocławia czy Torunia. Na zawodach w formule Rekrut najliczniej będą reprezentowani mieszkańcy Małopolski i województwa śląskiego. W Runmageddonie Hardcore najwięcej wystartuje zawodników z Mazowsza oraz województwa małopolskiego.

Większość zawodników wystartuje w drużynach, tylko w sobotnim rekrucie takich ekip będzie 75, w tym m.in. najliczniejsze, liczące 40 osób drużyna "Team Doris Kraków" oraz CF Kraków z 33 zawodnikami w składzie.

Sezon ekstremalnego biegania w Polsce rozpoczął się wraz z Zimowym Runmageddonem , który odbył się 14 lutego na Torze Służewiec w Warszawie. W kwietniu fani zmagań z przeszkodami rywalizowali w Sopocie podczas edycji Rekrut, a na początku maja w Warszawie w wersji Classic. Z Myślenic w czerwcu Runmageddon przeniesie się do Zabrza, gdzie na hałdach kopalni KWK Sośnica-Makoszowy odbędzie się Runmageddon Silesia .

Więcej na Runmageddon.pl

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

F