PKO Białystok Półmaraton już w najbliższą niedzielę

Po raz trzeci ulicami Białegostoku pobiegną uczestnicy PKO Białystok Półmaratonu. Już 17 maja spod Pałacu Branickich wystartuje największy we wschodniej Polsce bieg uliczny.

3. PKO Półmaraton Białystok wystartuje w najbliższą niedzielę o godz. 10.00. Trasa półmaratonu wiodła będzie atrakcyjną częścią miasta, zaś metę zlokalizowano w samym sercu miasta - na Rynku Kościuszki. Białystok Półmaraton to nie tylko dystans 21,097 km, to również biegi towarzyszące: bieg na 5 km oraz biegi dla dzieci - Mały Biegacz rozgrywane na dystansach 100, 500 i 800 m. W zeszłym roku półmaraton ukończyło 938 zawodników, w tej edycji organizatorzy spodziewają się ponad 2000 uczestników.

W trakcie imprezy będzie można pomóc chorym chłopcom z Białegostoku. 8-miesięczny Bartuś urodził się bez kości strzałkowej i z krótszą nóżką. Rodzice zbierają środki na jego operację, potem chłopca czeka jeszcze długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Bartek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" i Fundacji ,,Dziękuję, że Jesteś'' w Białymstoku. Natomiast roczny Jurek choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Aby zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie chłopcu, niezbędny jest zakup specjalistycznego sprzętu oraz rehabilitacja. Jurek jest także podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Zaangażowanie uczestników białostockiego półmaratonu zostanie przeliczone na pomoc finansową, którą przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Aby dołączyć do akcji, wystarczy pobiec z kartą "biegnę dla Jurka i Bartusia". Kartki będą do odebrania 17 maja od godz. 8.00 na stoisku PKO Banku Polskiego, obok biura zawodów.

Biegnę dla Jurka i BartusiaBiegnę dla Jurka i Bartusia Fundacja PKO Fundacja PKO

- PKO Bank Polski wspiera białostocki półmaraton od pierwszej edycji. W tym roku został jego sponsorem tytularnym. Warto pobiec razem z nami w Białymstoku. Zachęcam do udziału w biegu, w akcji charytatywnej "biegnę dla Jurka i Bartusia " oraz do kibicowania uczestnikom - mówi Wojciech Tarasiuk, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Białymstoku.

Materiały partnerów

zobacz wybrane buty do biegania