Biegowy weekend przed nami - biegajmy razem!

W najbliższy weekend czeka nas szereg imprez biegowych w całej Polsce. Spośród nich prezentujemy trzy, w których oprócz sportowej rywalizacji istotną rolę odegrają akcje charytatywne.

Maraton Opolski

17 maja odbędzie się piąta edycja Maratonu Opolskiego , którego partnerem jest PKO Bank Polski. Podczas imprezy będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji "biegnę dla Zuzi".

Bieg wystartuje o godz. 9.00 z ul. Piastowskiej, a meta zlokalizowana będzie przy Amfiteatrze Opolskim przy ul. Barlickiego. W ramach V Maratonu Opolskiego rozegrane zostaną także inne biegi: półmaraton na 21,098 km, bieg na 10 km, sztafeta firmowa 4x5,274 km, bieg festiwalowy na 3,2 km oraz mini maraton dla dzieci.

Cracovia MaratonCracovia Maraton fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Puławy biegają

Również w niedzielę 17 maja w Puławach odbędą się Ogólnopolskie Biegi o Błękitną Wstęgę Wisły . Podczas biegu możemy razem pomóc 4-letniemu Adasiowi. Sponsorem wydarzenia jest PKO Bank Polski.

W ramach imprezy w Puławach odbędzie się bieg główny na 10 km, bieg masowy na 5 km oraz biegi dziecięco-młodzieżowe od 150 m do 2,1 km. Start i meta wszystkich biegów znajdują się na stadionie MOSiR przy ul. Hauke-Bossaka.

PKO Biegajmy razemPKO Biegajmy razem PKO Biegajmy razem

Białystok biega

17 maja wystartuje też 3. PKO Półmaraton w Białymstoku. Impreza w stolicy Podlasia co roku przyciąga na start liczne rzesze amatorów biegania, a w tym roku będą oni mogli dołączyć do akcji "biegnę dla Jurka i Bartusia". W zawodach wezmą również udział pracownicy Banku z ogólnopolskiej sekcji biegowej liczącej już blisko 400 osób.

- PKO Bank Polski wspiera białostocki półmaraton od pierwszej edycji. W tym roku został jego sponsorem tytularnym. Warto pobiec razem z nami w Białymstoku. Zachęcam do udziału w biegu, w akcji charytatywnej "biegnę dla Jurka i Bartusia" oraz do kibicowania uczestnikom - mówi Wojciech Tarasiuk, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Białymstoku.

3. PKO Białystok Półmaraton3. PKO Białystok Półmaraton Kornaga Joanna