TriCity Trail - bieg ultra w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym!

Bieg górski nad morzem? Brzmi nierealnie? A jednak! 12 lipca na trasie z Gdańska do Wejherowa odbędzie się pierwszy górski bieg ultra w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Do pokonania będzie ponad 80 km po pięknych ścieżkach trójmiejskich lasów.

Dystans długiej trasy to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą +1730/-1830. Limit czasu to 13 godzin. W biegu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 300 zawodników. Warto dodać, że TriCity Trail 80+ jest biegiem kwalifikacyjnym Ultra-Trail du Mont Blanc 2016. Każdy, kto dotrze do mety zawodów zdobędzie 2 punkty kwalifikacyjne. Biegiem towarzyszącym trasie długiej będzie TriCity Trail Półmaraton. Rozegrany zostanie na pętli w okolicy Wejherowa. Ten bieg będzie miał charakter raczej przełajowy niż górski, bowiem przewyższenia to +280/-280. Limit czasu to 3 godziny 30 minut, a limit zawodników - 500 osób. W ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach: 300, 600, 1500, 3000 metrów.

TriCity Trail

Trasy biegów

Bieg TriCity Trail 80+ to okazja, by o własnych siłach przemierzyć trasę z Gdańska do Wejherowa po drodze odwiedzając rejony Gdyni, Sopotu i Rumii przebiegając m.in. przez malownicze Lasy Oliwskie i Sopockie. Na trasie biegu mija się również rezerwaty przyrody - Źródliska w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa. Ważna informacja dla osób nieznających okolic Trójmiasta - trzeba przygotować się na częste wzniesienia i zbiegi, które dorównują ścieżkom poprowadzonym po zboczach gór. Na pewno przyda się przygotowanie techniczne. Nie zabraknie także szybkich odcinków - szczególnie w środkowej części trasy. Meta biegu będzie zlokalizowana w Parku Miejskim im. A. Majkowskiego w Wejherowie.

TriCity Trail Półmaraton to zawody dla osób, które chcą oderwać się od biegów ulicznych. Na trasie nie będzie znaczących przewyższeń, dlatego bieg można śmiało polecić osobom, które w górskich zawodach nigdy nie brały udziału. Start biegu będzie w okolicy Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego w Wejherowie, meta - w samym parku.

Biegi dla dzieci i młodzieży (dystanse w zależności od wieku: 300, 600, 1500, 3000 metrów) odbędą się na terenie wspomnianego Parku.

fot. Piotr Dymus

Zapisy

Elektroniczne zapisy odbywają się na stronie tricitytrail.pl . Opłata startowa na dystansie ultra do 30 czerwca wynosi 90 zł, od 1 lipca - 150 zł. Za zawody na dystansie półmaratońskim trzeba zapłacić 40 zł - do końca czerwca lub 70 zł od 1 lipca. Rejestracja do biegów dla dzieci i młodzieży będzie odbywać się w biurze zawodów w dniach 11-12 lipca. Opłata to symboliczna złotówka.

Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej pokaz filmów w ramach cyklu Trails in Motion

Dzień przed TriCity Trail - 11 lipca zawodnicy startujący w imprezie będą mogli wziąć udział w pokazie filmów o bieganiu ultra w ramach cyklu Trails in Motion. To coroczny pokaz, który odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie. W Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się po raz pierwszy. Wybrane filmy świetnie przekazują piękno i sens biegania w terenie. Repertuar pokazu jest dobierany bardzo starannie. To przede wszystkim wysokiej jakości filmy dokumentalne. W tegorocznej edycji wyświetlonych zostanie 9 produkcji. Nie zabraknie niesamowitych widoków i co najważniejsze prawdziwych, inspirujących historii. Trailer do obejrzenia TUTAJ .

fot. Piotr Dymus

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Grand Prix Poznania - organizator największego cyklu biegowego w Polsce - CITY TRAIL , który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Szczegółowe informacje o TriCity Trail oraz mapy biegów znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl .

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty